سرویس: تازه های سایت کد خبر: 399278 08:18 - 1399/06/06

حدیث روز/ خونخواهی شهدای کربلا توسط عزاداران در آخرالزمان

حدیث روز/ خونخواهی شهدای کربلا توسط عزاداران در آخرالزمان

مرصاد نیوز: برای حسین علیه‏ السلام گریه و زاری کند و به کسانی که در خانه ‏اش هستند و از آنها تقیه نمی‏ کند دستور دهد که برای او بگریند ...و در سوگ حسین علیه‏ السلام به یکدیگر تسلیت گویند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از مشرق نیوز , امام محمد باقر علیه السلام- در حدیث زیارت حسین علیه ‏السلام در روز عاشورا از مسافت نزدیک یا دور- :

سپس، برای حسین علیه‏ السلام گریه و زاری کند و به کسانی که در خانه ‏اش هستند و از آنها تقیه نمی‏ کند دستور دهد که برای او بگریند ... و در سوگ حسین علیه‏ السلام به یکدیگر تسلیت گویند ...

عرض کردم: چگونه به همدیگر تسلیت بگوییم؟ حضرت فرمود: بگویید: خداوند اجر ما را به سبب مصیبتی که از حسین (ع) به ما رسیده بزرگ گرداند و ما و شما را از کسانی قرار دهد که در کنار ولیّ دم او، امام مهدی از خاندان محمّد علیهم ‏السلام، به خونخواهی او بر می‏ خیزند.

متن حدیث:
 

الإمامُ الباقرُ علیه‏ السلام فی حدیثِ زِیارَةِ الحُسَینِ علیه ‏السلام یَومَ عاشوراءَ مِن قُربٍ أو بُعدٍ: ثُمَّ لیَندُبِ الحسینَ علیه‏السلام ویَبکیهِ، ویأمُرُ مَن فی دارِهِ مِمَّن لا یَتَّقیهِ بِالبُکاءِ علَیهِ ...ولِیُعَزِّ بَعضُهُم بَعضا بِمُصابهِم بِالحُسَینِ علیه ‏السلام ... قُلتُ: فکَیفَ یُعَزّی بَعضُنا بَعضا؟ قالَ: تَقولونَ: أعظَمَ ‏اللّه‏ُ اُجورَنا بِمُصابِنا بِالحُسَینِ، و جَعَلَنا و إیّاکُم مِنَ الطّالِبینَ بِثارِه مَعَ وَلِیِّهِ الإمامِ المَهدِیِّ مِن آلِ مُحَمَّدٍ علیهم ‏السلام.
 

"مصباح المتهجّد، صفحه 772 "

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها