سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 399451 09:30 - 1399/06/12

نمکی مطرح کرد

واکنش وزارت بهداشت به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها/ مقابل تهدید سلامت بچه ها می ایستیم

واکنش وزارت بهداشت به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها/ مقابل تهدید سلامت بچه ها می ایستیم

مرصاد نیوز: وزیر بهداشت در خصوص بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی، گفت: اگر سلامت شهروندان را در خطر ببینیم به عنوان وزارت بهداشت، محکم در مقابل آن حرکت خواهیم ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از خبرگزاری مهر , سعید نمکی، در حاشیه افتتاحیه گام نخست خدمات دوراپزشکی با یادمان شهدای مدافع سلامت در کشور، اظهار داشت: همه مردم ایران بدانند که فرزند هیچ شهروندی در کشور برای ما کمتر از پدران و مادران شأن عزیز نیست. خودمان را عاشق تک تک شهروندان مملکت از خردسال تا افراد مسن می‌دانیم.

وی افزود: آمیزه ای از آموزش از راه دور و حضوری به شکلی که دانش آموزان فضای مدرسه را حس کنند با رعایت پروتکل‌ها، مورد توجه است و با وزیر آموزش و پرورش که به شدت از تصمیمات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، پیروی می‌کند و در توسعه زیرساخت‌های آموزش مجازی به ویژه سامانه شاد، کار کرده امروز جلسه‌ای داریم و در این جلسه در مورد مدارس و سال تحصیلی جدید، بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: مردم بدانند که اگر کوچک‌ترین آسیبی را متوجه فرزندان این سرزمین ببینیم، اولین کسی که اعلام می‌کند و از تشکیل هر گردهمایی ممانعت می‌کند، ما در وزارت بهداشت خواهیم بود و خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش نیز حمایت خواهد کرد.

نمکی خاطرنشان کرد: در مورد برگزاری کنکور، قول دادیم که کنکورهایی را برگزار می‌کنیم که کمترین خطر متوجه فرزندان عزیز ما نشود و دیدید که چه در کنکور دکترا، کارشناسی و کنکور سراسری با رعایت فاصله گذاری و حتی بیشتر از آنچه از قبل اعلام کرده بودیم و نظارت‌های مستمر همکاران مان توانستیم کنکور منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی را برگزار کنیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: یقیناً در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها هرچه سلامت عزیزان مان را تهدید کند، ممانعت می‌کنیم و آنچه که بدانیم منطبق بر پروتکل‌ها و دور از آسیب برای جسم و روح فرزندان مان است را اجرا خواهیم کرد.

وی در خصوص سختگیری‌های بیشتر برای سفرهای غیرضروری، گفت: بارها گفته ایم همواره تمنا، تقاضا و خواهش نخواهیم کرد و حتماً برای حمایت از همکاران مان که در شرایط بسیار سخت خدمت می‌کنند، اگر ضرورت بر اعمال سختگیری‌های بیشتر باشد به شدت روی آن کار خواهیم کرد و پیشنهاد آن را به ستاد ملی کرونا خواهیم برد و روی آن ایستادگی می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها