سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400065 ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۶/۳۰

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در نشست خبری:

پایگاه های شیاطین در مقابل ما سرتعظیم فرود آورده اند/ تشریح‌ برنامه های هفته دفاع مقدس

مرصاد نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص ) استان کرمانشاه گفت: پایگاه های شیاطین در مقابل ما سرتعظیم فرود آورده اند.

پایگاه های شیاطین در مقابل ما سرتعظیم فرود آورده اند/ تشریح‌ برنامه های هفته دفاع مقدس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد سردار بهمن ریحانی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ضمن گرامیداشت این ایام اظهار داشت: برنامه های هفته دفاع مقدس امسال از ۳۱ شهریور آغاز می شود و تا ۸ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) با اشاره به اینکه امسال برنامه های هفته دفاع مقدس طی ۹ روز اجرا خواهد شد، افزود: تا پایان سال ۴۰ هفته باقی مانده است و طی آن ۴۰ برنامه برای همه اقشار و صنوف اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به تنوع قومی، قبیله ای و مذهبی که در استان وجود دارد، خاطر نشان کرد: وجود این تفاوت ها در استان به یک فرصت و وحدت منجر شده و کرمانشاه را به چهره زیبای ایران اسلامی تبدیل کرده است.

سردار ریحانی با اشاره به اینکه اولین برنامه هفته دفاع مقدس فردا برگزار می شود، گفت: این برنامه همزمان در سراسر کشور اجرا می شود و طی آن از یک میلیون نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه  بیان داشت: در کرمانشاه نیز به صورت همزمان از ۶۵۰ نفر از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل می شود و در این برنامه رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی خواهند کرد.

وی همچنین از افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس طی فردا خبر داد و گفت: نواختن زنگ مقاومت در مدارس، پخش تولیدات مختلف با محوریت دفاع مقدس از شبکه استانی زاگرس، دیدار با خانواده های شهدا، برگزاری یادواره " آبروی محله، افتخار کوچه" از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است.

سردار ریحانی، تکریم از مدافعان سلامت، تکریم از اصحاب رسانه، کاروان کمک های مومنانه با اولویت مناطق مرزی به تعداد ۱۰ هزار بسته و هر بسته به ارزش300 هزار تومان، اعزام کلینیک های سیار دامپزشکی به مناطق عشایری، اجرای ویژه برنامه در یادمان مطلع الفجر به مناسبت روز مقاومت، تشکیل حلقه های صالحین در میعادگاه های نماز جمعه، اجرای برنامه های مختلف ورزشی، تجلیل از زنان ایثارگر و امدادگران زمان جنگ، راه اندازی اردوهای جهادی یک تا دو روزه را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در استان برشمرد.

وی گفت: همچنین طی این هفته برنامه های میدانی تئاتر، موسیقی و سرود دفاع مقدس نیز اجرا خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه همچنین از افتتاح پروژه های محرومیت زدایی طی هفته دفاع مقدس در استان خبر داد و گفت: بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان طرح طی ۴ سال اخیر در مناطق محروم استان اجرایی شده است.

سردار ریحانی تصریح کرد: همچنین در هشت نقطه جغرافیایی استان یک منطقه محروم شناسایی شده است و براساس پرونده های موجود در خانه های بهداشت، خدمات پزشکی با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص ارائه خواهد شد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه همچنین در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ ناب حسینی و عاشورایی است و به این دلیل است که ما به دفاع مقدس می بالیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد سلیمانی خاطر نشان ساخت: امروز شاهد آن هستیم شهید سلیمانی از خود قاسم سلیمانی عزت، سربلندی و افتخارات بیشتری را برای انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است و خون این شهید برکاتی را برای نظام به همراه دارد و ملت ایران را سرافراز کرد.

سردار ریحانی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک حادثه بزرگ الهی و تاریخی است، اذعان داشت: به دنبال پاسداشت این ایام هستیم چرا که دفاع مقدس از افتخارات ما است و دستاوردهای بزرگی را برای ما به ارمغان آورده است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دفاع مقدس ملت ما را در همه بسترها به سربلندی و پیروزی رسانده است، افزود: اینکه امروز با عزت روی پای خودمان ایستاده ایم و در مقابل کدخدا و شیاطین سر خم نمی کنیم از دستاوردهای دفاع مقدس است.

سردار ریحانی بیان داشت: امروز به تجهیزات امنیتی و دفاعی بسیاری دست پیدا کرده ایم که از برکات دفاع مقدس است چرا که بزرگترین دستاوردی که دفاع مقدس به ما داد خودباوری بود.

وی با بیان اینکه امام راحل شجره طیبه بسیج را غرس کردند و رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را رشد و نمو داد، تصریح کرد: بسیج برای بیمه کردن انقلاب اسلامی و نظام شکل گرفت و در کوره دفاع مقدس آبدیده شد.

سردار ریحانی با اشاره به نقش رهبری امام راحل در دفاع مقدس عنوان کرد: مردم به تبعیت از ولی فقیه وارد میدان جنگ شدند که پیروزی های زیادی به دست آوردیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید تجربه ها و دستاوردهای دفاع مقدس برای نسل جوان تبیین شود،  ادامه داد: باید تمام داشته ها برای نسل آینده تحلیل و توضیح داده شود.

سردار ریحانی گفت: امروز پایگاه های شیاطین در دنیا در مقابل ما سر تعظیم فرود آوردند و ملت ما راه ایستادگی و مقاومت را برگزیده است و با عزت ایستاده است.

وی بیان داشت: اصلی ترین و محوری ترین رمز پیروزی ملت ما جایگاه ولایت و ولایت مداری است.

سردار ریحانی با بیان اینکه امام راحل حق زیادی بر گردن ملت ایران و تمام ملت های ستمدیده دنیا دارد، خاطر نشان کرد: امام راحل ما را سربلند و همه ملت ها را از خواب غفلت بیدار کرد.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان کرمانشاه ادامه داد: جوانان نیز باید بدانند آنچه ما را از گرداب حوادث به ساحل نجات بخش می رساند، ولایت است و به این دلیل است که دشمنان از ولایت واهمه دارند.

سردار ریحانی افزود: با وجود مشکلات مردم پای نظام و انقلاب محکم و استوار ایستاده اند.

وی با اشاره به وحدت نیروهای مسلح گفت: به دستاوردهای بزرگی در حوزه های امنیتی و دفاعی دست پیدا کرده ایم.

سردار ریحانی اضافه کرد: نظام اسلامی امروز بروزترین سلاح ها را خودش می سازد و اینکه در مقابل تحریم تسلیحاتی ایستاده ایم برای این است که می خواهیم تفکر استعماری را شکست دهیم.

وی با اشاره به اینکه دستاوردهای دفاع مقدس نامحدود است، افزود: جوانان ما باید بدانند رمز ایستادگی ۴۰ ساله در برابر جهان استکبار مقاومت و ایستادگی است و در بدترین شرایط از اعتقاداتمان عقب نشینی نکردیم و این اقتدار و بزرگی است.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه با اشاره به نقش استان کرمانشاه در دفاع مقدس ادامه داد: نزدیک به ۱۶۰ هزار پرونده بسیجی جبهه رفته داریم و این افتخاری برای استان است و در سایه وحدت به این جایگاه دست پیدا کرده ایم.

سردار ریحانی عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس مردم ما با کمبودها ساختند و امروز هم در جنگ اقتصادی هستیم و تنها راهگشای این مهم اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان داشت: دفاع مقدس تغییرات اساسی در نگاه و فرهنگ ما ایجاد کرد و به واژه هایی همچون ایثار، فداکاری، جهاد، شهادت ‌و ... معنا بخشید.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها