سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 400215 ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳

در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد

ملک سلمان اتهامات واهی خود علیه ایران را تکرار کرد

مرصاد نیوز: پادشاه عربستان سعودی در سخنرانی خود در نشست سالانه سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواستار یافتن راه حلی فراگیر برای مهار ایران شد!

ملک سلمان اتهامات واهی خود علیه ایران را تکرار کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از خبرگزاری مهر , «ملک سلمان» پادشاه سالخورده عربستان سعودی روز چهارشنبه در آغاز سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد نوک پیکان اتهامات واهی خود را به سوی ایران نشانه گرفت.

وی در این سخنرانی خطاب به سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد، خواستار یک راه حل فراگیر برای مهار ایران- رقیب منطقه‌ای و قدرتمند ریاض- و ممانعت از دستیابی تهران به تسلیحات کشتار جمعی شد.

وی با ادعای اینکه ایران از توافق هسته‌ای منعقده در سال ۲۰۱۵ با قدرتهای بزرگ جهان- موسوم به برجام- «برای تقویت فعالیت‌های توسعه طلبانه خود، برپایی شبکه‌های تروریستی و بکارگیری تروریسم» بهره می‌برد، مدعی شد که این امر حاصلی جز رواج «هرج و مرج، افراط گرایی و فرقه گرایی» نداشته است.

ملک سلمان در یک بیانیه ویدئویی خطاب به مجمع عمومی متشکل از ۱۹۳ کشور عضو اعلام کرد که «یک راه حل فراگیر و [اتخاذ] یک موضع بین المللی راسخ ضروری است». وی در ادامه مدعی شد که «تجربه ما با حکومت ایران به ما آموخته است که راه حل‌های جزئی و خشنودسازی، تهدیدهای آن [ایران] علیه صلح و امنیت بین المللی را متوقف نمی کند».

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها