سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400302 ۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه:

نرخ بیکاری در استان کرمانشاه ۱۵.۷ درصد است

مرصاد نیوز: معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان ۱۵.۷ است لذا همه دستگاه ها باید براساس ظرفیتی که دارند در حوزه اشتغال گام بردارند.

نرخ بیکاری در استان کرمانشاه ۱۵.۷ درصد است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هدایت حاتمی امروز شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: تیم مدیریتی حوزه اقتصادی استان بسیار باانگیزه و علاقه مند هستند تا مشکل بیکاری را به عنوان یک مشکل اساسی که نیازمند عزم جدی است،به طور مستمر پیگیری کرده و برنامه ای مدون برای آن‌ تدوین کنند. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: در سال ۹۶ در اوج بیکاری بودیم و نرخ ۲۲ درصد را رقم زدیم که واقعا نرخ کمر شکنی است. 

این مسئول با اشاره به اینکه ریشه بسیاری از ناهنجاری ها، بحران ها و تنش ها بیکاری است، تصریح کرد: برای بخش های مختلف اقتصادی طرح ضربتی و البته بلند مدت داشتیم. 

وی عنوان کرد: با اجرای این طرح ها و براساس اعلام آمار رسمی مرکز آمار کشور ۶.۱ کاهش نرخ بیکاری داشتیم که نشان دهنده همت، تلاش و کار مضاعف در این زمینه است. 

حاتمی بیان داشت: هر چه در زمینه کاهش روند بیکاری پیش رویم کار سختر می شود و بر این اساس باید موضوع جذب سرمایه گذار را در دستور کار قرار دهیم. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه ادامه داد: سرمایه گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومانی در استان برای امسال هدف گذاری شده است که یک حرکت بسیار جهشی است‌. 

وی خاطر نشان کرد: تدوین سند اشتغال در استان گامی مهم در راستای کاهش بیکاری است چرا که وظیفه هر دستگاه برای اشتغالزایی مشخص شده است و بنا داریم امسال بر این اساس ۳ درصد و سال آینده نیز ۳ درصد نرخ بیکاری را کاهش دهیم هر چند در سند ۲.۵ درصد لحاظ شده است. 

این مسئول گفت: استان کرمانشاه ظرفیت بالایی در حوزه صنعت، معدن، کشاورزی، آی تی و ... دارد و نیازمند شکوفا شدن استعدادها در این زمینه هستیم. 

حاتمی افزود: حفظ واحدهای تولیدی موجود در اولویت کاری قرار دارد و استان کرمانشاه در سال ۹۸ توانست در زمینه احیای واحدهای راکد رتبه اول را به دست آورد. 

وی با اشاره به اینکه توسعه واحدهای تولیدی نیز جزو رسالت ها است، تصریح کرد: باید جبهه جدیدی برای جذب سرمایه گذار در استان داشته باشیم. 

معاون استاندار کرمانشاه ادامه داد: کلنگ زنی های جدید با توجه به شرایط ویژه کشور سخت است و باید در این زمینه با درایت پیش رفت. 

این مسئول با اشاره به وجود نظام یکپارچه مجوزها در استان ادامه داد: تقریبا طی ۶ ماهه اول امسال ۱۵۰۰ درخواست سرمایه گذاری ثبت شده است که در این راستا ۶۸۰ مجوز نیز صادر شده است. 

حاتمی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها باید براساس ظرفیتی که دارند در حوزه اشتغال گام بردارند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر نرخ بیکاری در استان ۱۵.۷ است. 

وی همچنین با تاکید بر لزوم افق دید گسترده و هدف گذاری بالا به منظور رفع مشکل بیکاری در استان افزود: در سال گذشته طی ۳ فصل رتبه سوم و چهارم بیکاری در کشور را داشتیم و در فصل زمستان به دلیل ساختاری که وجود داشت رتبه اول را داشتیم. 

این مسئول ادامه داد: امیدواریم با اقدامات و تلاش هایی که صورت می گیرد بتوانیم مهر ماه امسال رتبه یک بیکاری را از پیشانی استان برداریم چرا که زیبنده استان، تیم مدیریتی و مردم نیست و خود این امر برای استان دافعه ایجاد می کند. 

حاتمی گفت: این کارگروه بازوی توانمند برای ارائه مطالب کارشناسی در زمینه اشتغال است. 

وی اظهار داشت: در جذب تسهیلات روستایی کشور ۹۰ درصد و استان کرمانشاه ۱۰ درصد تسهیلات را جذب کرده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها