سرویس: اجتماعی کد خبر: 400554 14:59 - 1399/07/13

جلسه هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرداری کرمانشاه برگزار شد

جلسه هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرداری کرمانشاه برگزار شد

مرصاد نیوز: با توجه به افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا جلسه هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرداری کرمانشاه برگزار شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جلسه هماهنگی مقابله با ویروس کرونا در شهرداری کرمانشاه برگزار شد

شاهد ابتلای برخی افراد به کرونا برای بار دوم و سوم هستیم

دکتر ابراهیم شکیبا  اظهار داشت: وضعیت استان کرمانشاه در زمینه کرونا مطلوب نیست و امروز تعداد بیماران کرونایی در استان به  ۵۰۸ نفر رسیده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی در استان کرمانشاه مطلوب نیست، گفت: باید مردم بیش از پیش پروتکل ها و موازین بهداشتی را رعایت کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه این بیماری در میان جوانان و کودکان نیز دیده می شود، خاطر نشان کرد: بجز اکسیژن و درمان های حمایتی هیچ دارویی برای درمان بیماران کرونایی در حال حاضر وجود ندارد.

دکتر شکیبا با اشاره به اینکه شرایط سختی در پیش داریم، ادامه داد: به هیچ عنوان واکسن این بیماری امسال به کشور ما وارد نمی شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان داشت: برخی تصور می کردند با یک بار ابتلا به کرونا برای بیماران مصونیت ایجاد می شد این در حالی است که شاهد ابتلای برخی افراد برای بار دوم و سوم به کرونا هستیم.

این مسئول با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه رعایت پروتکل ها و موارد بهداشتی ادامه داد: مجموعه استان برای مقابله با کرونا دست به دست هم داده اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

شکیبا تصریح کرد: بازارهای روز، میادین میوه و تره بار یکی از کانون های مهم انتقال بیماری کرونا هستند که متاسفانه هیچ کنترلی بر روی آنها صورت نمی گیرد.

وی بر لزوم توجه و نظارت بر پارک ها، مراکز تفریحی و گردشگری تاکید کرد و گفت: آرامستانها هم از مراکز مهم انتقال بیماری کرونا هستند که باید بر آنها نیز نظارت جدی شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در زمینه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز مصوبات زیادی در ستاد مقابله با کرونا داشتیم و این ناوگان از لحاظ رعایت پروتکل ها کمی ارتقا پیدا کرده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: متوسط مرگ بر اثر کرونا در استان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

وی بر لزوم توجه جدی بر مدیریت پسماند شهری، میادین دام و ترمینال شهید کاویانی تاکید کرد.

بیش از ۹۰ درصد رانندگان‌تاکسی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند

سجاد سلیمانی  اظهار داشت: تا کنون ۲۲۰ دستگاه تاکسی و ۱۱ دستگاه اتوبوس به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توقیف و روانه پارکینگ شدند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه با اشاره به تشکیل کمیته پیشگیری از کرونا در سازمان تاکسیرانی کرمانشاه افزود: در راستای فرهنگسازی نیز ۶۳ هزار پیامک اطلاع رسانی، توزیع بیش از ۱۰ هزار تراکت آموزشی، نصب بیش از ۳۰ هزار بنر، اطلاع رسانی در فضای مجازی ، نصب ۵ هزار و ۵۰۰ برچسب ورد بدون ماسک ممنوع در اتوبوس ها، تاکسی هانصب شده است.

این مسئول ادامه داد: همین جا اعلام می کنم بیش از ۹۰ درصد رانندگان تاکسی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه ابزاری برای جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به وسایل حمل و نقل عمومی نداریم، گفت: تا کنون۳۳ هزار عدد ماسک میان رانندگان توزیع شده است.

سلیمانی همچنین از خدمت رسانی اکیپ ضدعفونی ثابت و سیار خبر داد و تصریح کرد: ۴۵۰۰ بسته معیشتی و حمایتی میان رانندگان کرمانشاهی توزیع شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه افزود: تا کنون فوت حتی یک نفر از رانندگان حمل و نقل عمومی بر اثر ابتلا به کرونا نداشتیم.

این مسئول خاطر نشان کرد: همچنین برای دریافت تسهیلات کرونایی نیز هفت هزار و ۵۱۲ نفر نام نویسی کردند که ۴ هزار و ۵۹۰ نفر معادل ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند که در این زمینه رتبه اول را در کشور کسب کردیم.

همکاران ما در شهرداری بعد از کادر درمان در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا بودند

یحیی عیدی با تشریح فعالیت های شهرداری کرمانشاه به منظور مقابله با کرونا اظهار کرد: فعالیت های خوبی به همت شهرداری در سطح شهر به منظور مقابله با کرونا صورت گرفت.

وی افزود: کشور ما علاوه بر مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم های ظالمانه با مسائل و مشکلات مضاعفی رو به رو است که این مهم موجب شده بیشتر تحت تاثیر بیماری کرونا قرار بگیریم.

قائم مقام شهردار کرمانشاه بیان داشت: همکاران ما در شهرداری بعد از کادر درمان در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا بودند و انصافا در این راه تلاش بسیاری انجام دادند.

این مسئول همچنین از زحمات و تلاش های کادر درمان تجلیل و قدردانی کرد.

حجت الاسلام احمد شیرین سخن مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار کرد: آرامستان های استان کرمانشاه نیز براساس پروتکل های ابلاغ شده ستاد مقابله با کرونا استان فعالیت می کنند.

وی افزود: برای تغسیل و تدفین بیماران کرونایی نیز تمام پروتکل های بهداشتی رعایت می شود و همکاران ما زحمات زیادی در این زمینه متقبل شده اند.

این مسئول خواستار بسته شدن درب آرامستان های شهر کرمانشاه شد و بیان داشت: با توجه به تعطیلی مساجد، حسینیه ها و تکایا بسیاری از مراسم های عزاداری را مردم در آرامستان ها برگزار می کنند که این مهم موجب تجمع و شیوع بیماری کرونا می شود.

حجت الاسلام شیرین سخن خواستار همکاری پلیس در زمینه اجرای پروتکل های بهداشتی و ممانعت از تجمعات در آرامستان ها شد.

 

راه اندازی خط تولید ماسک سه لایه

مهدی عبدالمالکی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا فعالیت هایی در راستای مقابله با این بیماری صورت گرفت که تا کنون نیز ادامه دارد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه افزود: دوره های آموزشی مختلفی که در فرهنگسراها برگزار می شد به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی تعطیل شد .

وی گفت: همچنین تمام فعالیت های ورزشی، اجتماعی و ... نیز تغییر یافت و هیچ گونه فعالیت اجتماع محوری نداریم.

عبدالمالکی با اشاره به تولید عروسک های کرونایی به منظور ارائه هشدار به مردم بیان داشت: این عروسک ها مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حوزه اطلاع رسانی نیز با همکاری سیما و منظر شهرداری کرمانشاه اقدامات اثرگذاری انجام شده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: خط تولید ماسک سه لایه نیز در این مجموعه راه اندازی شد و تا کنون ۶۰۰ هزار ماسک در این خط تولید شده است.

این مسئول گفت: بیش از ۹۰ درصد ماسک های تولید شده به صورت رایگان توزیع شده است که از جمله آن می توان به توزیع بیش از ۶۰ هزار ماسک در ایام محرم میان هیئت های مذهبی اشاره کرد.

عبدالمالکی بیان داشت: بیش از ۱۰ مرحله نیز بسته های ایمن سازی میان پاکبانان به منظور پیشگیری از بیماری کرونا توزیع شده است.

وی خاطر نشان ساخت: بیماری کرونا فعلا واکسنی ندارد و ممکن است روند آن به طول بینجامد از این رو باید با کرونا کنار بیاییم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها