سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400787 09:31 - 1399/07/21

سرانجام یک افزایش نجومی/ پرهای قیمت بلیط هواپیما قیچی شد

سرانجام یک افزایش نجومی/ پرهای قیمت بلیط هواپیما قیچی شد

مرصاد نیوز: پس از واکنش نمایندگان مجلس به افزایش قیمت بلیط هواپیما این فرآیند منتفی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،ابلاغ مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم رعایت یک صندلی فاصله میان مسافران هواپیما و استفاده از ظرفیت 60درصدی به دلیل قرارگیری در پیک سوم کرونا دستاویزی برای شرکتهای هواپیمایی شد.

شرکتهای هواپیمایی بلافاصله پس از ابلاغ این دستورالعمل و حتی پیش از موعد اعلام شده توسط ستاد برای اجرای فاصله گذاری، نسبت به افزایش قیمت بی رویه و خودسرانه بلیط هواپیما اقدام کردند.

همین موضوع واکنش هایی را از سوی نمایندگان مجلس به دنبال داشت مبنی بر اینکه این افزایش قیمت غیر واقعی بوده و باید به طور جدی توسط دولت پیگیری شود.

لزوم ورود جدی وزارت راه و شهرسازی به موضوع افزایش قیمت بلیط هواپیما

اسماعیل حسین زهی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت:شرکت‌های هواپیمایی به بهانه ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لزوم رعایت یک صندلی فاصله میان مسافران هواپیما نسبت به افزایش قیمت بلیط هواپیما اقدام کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه قیمت های کنونی واقعی نیست و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به این موضوع ورود کند.

حسین زهی تصریح کرد: شرکت‌های هواپیمایی خودشان قیمت‌ها را به صورت غیر واقعی افزایش داده اند.

وی عنوان کرد: اگر لازم است دولت در این راستا به مردم یارانه دهد تا بیش از این به مردم فشار وارد نشود زیرا در حال حاضر مردم مشکلات معیشتی دارند و نمی توانند این افزایش قیمت را تحمل کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ورود جدی دولت به این عرصه گفت: باید قیمت تمام شده بلیط از مردم اخذ شود.

حسین زهی تصریح کرد: بر اساس  دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا رعایت یک صندلی فاصله میان مسافران هواپیما از اول آبان ماه الزامی شده اما شرکت‌های هواپیمایی از اکنون این موضوع را آغاز کرده اند.

وی افزود: موضوع افزایش غیر واقعی قیمت بلیط توسط شرکت‌های هواپیمایی در دستور کار جدی کمیسیون عمران قرار دارد.

به دنبال این واکنش ها از سوی نمایندگان مجلس به ویژه در کمیسیون عمران، وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن افزایش قیمت بلیط هواپیما خبر داده است.

انتشار خبر لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما از سوی وزیر راه و شهرسازی درحالی است که دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی شرط عدم افزایش قیمت بلیط هواپیما را لغو مصوبه ستاد ملی کرونا در این باره مطرح کرده بود.

اینکه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا درباره الزام شرکت های هواپیمایی به استفاده 60 درصد از ظرفیت، لغو شده یا خیر اکنون در هاله ای از  ابهام قرار دارد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها