سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400975 12:19 - 1399/07/26

امام جمعه موقت اسلام آبادغرب:

مودت و محبت نسبت به اهل بیت(ع)به معنای تسلیم محض است

مودت و محبت نسبت به اهل بیت(ع)به معنای تسلیم محض است

مرصاد نیوز: امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب گفت: مودت و محبت نسبت به اهل بیت(ع) به معنای تسلیم محض است نه هر چه صلاح و مصلحت خودم باشد انجام بدهم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  حجت الاسلام روح الله کرمی مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب در گفتگو با اسلام آباد خبر، ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی(ع)، پیامبر اکرم(ص) و امام رضا(ع)، با اشاره به آیه 23 سوره شوری، اظهار داشت: انسان در ارتباط با ذوی‌القربی ۵ وظیفه بر عهده دارد: اول آنکه پایین‌ترین وظیفه نسبت به آنان، محبت است. 

وی افزود: سپس باید معرفت و شناخت نسبت به آنان داشته باشیم و بعد اطاعت آنان را پیشه کرد. 

امام جمعه موقت اسلام آباد غرب گفت: چهارمین مورد اینکه ولایت آنان یعنی رهبر ایشان را پذیرفت و در نهایت شباهت به آنها پیدا کرد؛ یعنی انسان باید همچون سلمان‌فارسی باشد که از یاران اهل بیت (ع) شد.

حجت الاسلام کرمی گفت: محبت معنای پیچیده‌ای دارد که در روایتی در کتاب احتجاج طبرسی، داریم امیرالمومنین (ع) با یهودی صحبت می‌کرد و از او پرسید چند فرقه دارید، او پاسخ داد دو فرقه، حضرت فرمود دروغ می‌گویی. ایشان رو به مسلمانان کردند و فرمودند اگر مسیر اسلام از غدیر تغییر نمی‌کرد و من حاکم بودم، میان یهودیان بر اساس تورات، میان مسیحیان بر اساس انجیل و میان مسلمانان بر اساس قرآن، قضاوت می‌کردم.

وی ادامه داد: مقوله دین تدریجی بود و اگر حق هم به حق‌دار می‌رسید، همه مسلمان نمی‌شدند، یهودی و مسیحی نیز وجود داشت. حضرت امیر (ع) در ادامه  فرمودند: پیامبر (ص) فرموده است قوم حضرت موسی به ۷۱ فرقه تقسیم شده است که ۷۰ فرقه آن اهل جهنم و یک فرقه که به وصی حضرت موسی (ع) یوشع بن نون ایمان دارند، اهل نجات هستند. 

مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب افزود: همچنین قوم حضرت عیسی (ع) ۷۲ فرقه شده است که ۷۱ فرقه آن اهل جهنم هستند و تنها یک فرقه اهل بهشتند که به شمعون وصی ایشان اعتقاد دارد و در نهایت مسلمانان به ۷۳ گروه تقسیم می‌شود که ۷۲ مورد آن‌ها اهل جهنم هستند و یک گروه اهل نجات‌اند و آنها کسانی هستند که از من به عنوان وصی پیامبر (ص) پیروی می‌کنند اما بدانید از آن ۷۲ گروهی که وارد جهنم می‌شوند، ۱۳ گروهشان من را دوست دارد!

وی خاطرنشان کرد: محبت با لباس مشکی پوشیدن، گریه بر عزای اهل بیت (ع) و خرج کردن برای آنها تفاوت دارد. امام باقر (ع) به جناب ابوخالد کابلی فرمود: «ای ابا خالد بخدا سوگند بنده ای ما را دوست ندارد و از ما پیروی نکند تا اینکه خدا قلبش را پاکیزه کرده باشد و خدا قلب بنده ای را پاکیزه نکند تا اینکه تسلیم ما باشد» بنابراین محبت به معنای تسلیم بودن است نه دوست داشتن.

امام جمعه موقت اسلام آبادغرب عنوان کرد: ما امروز وظیفه داریم تکلیف خود را نسبت به امام زمان (عج) بشناسیم و بدانیم ایشان از ما چه مطالبه‌ای دارند و این به معنای تسلیم بودن است. داوود رقی نزد امام صادق (ع) آمد، ایشان از او پرسید تا کجا با ما هستی؟ او گفت: اگر این اناری را که جلوی شما است بفرمایید نصفش حلال است و نصف دیگر حرام، هیچ سؤالی نمی‌پرسم و می‌پذیرم.، این نشانه تسلیم بودن است.

وی تصریح کرد: لذا مودت و محبت نسبت به اهل بیت (ع) به معنای تسلیم محض است نه هر چه صلاح و مصلحت خودم باشد انجام بدهم و در نهایت بگویم من ارادت به اهل بیت(ع) دارم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها