سرویس: اجتماعی کد خبر: 401053 14:00 - 1399/07/28

پیگیری یک مشکل باغداران؛

تهدید باغات پاوه توسط آب های سطحی جداول و خیابان ها در بارندگی/ مسئولین: آب تصفیه خانه سالم است

مرصاد نیوز: یکی از موضوعاتی که باغات پاوه را تهدید می کند آبهای سطحی جداول و خیابانها در بارندگی است

تهدید باغات پاوه توسط آب های  سطحی جداول و خیابان ها در بارندگی/ مسئولین: آب تصفیه خانه سالم است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از هزار ماسوله همواره دفع نامناسب فاضلاب سبب ابتلا به بیماری‌هایی خطرناک می‌شود. برای دفع فاضلاب از شیوه‌هایی چون تصفیه طبیعی، هدایت به درون گودال‌ها، پخش در سطح زمین، دفع در چاه‌های فاضلاب، دفع فاضلاب در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها، و همچنین تصفیه استفاده می شود.

تصفیه فاضلاب از ورود آلودگی‌ها به‌ویژه آلودگی‌های صنعتی به محل زندگی مردم جلوگیری می‌کنند همچنین از فاضلاب‌های تصفیه شده می‌توان برای مصارف کشاورزی استفاده کرد.

برخی از باغات شهر پاوه در پایین دست تصفیه خانه شماره ۱ قرار دارند که گرچه بخشی از فاضلاب شهر پاوه در این تصفیه خانه تصفیه شده و برای مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد اما برخی از صاحبان باغات از  عدم کامل شدن تصفیه آب خبر می دهند.

فرایند تصفیه خانه فاضلاب از نوع لجن فعال است

سالم‌مرادی مدیر امور آبفا پاوه در گفتگویی باخبرنگار هزار ماسوله اظهار داشت: فرایند تصفیه خانه فاضلاب از نوع لجن فعال بوده که پس از مدتی کار کردن لجن زیاد شده و مازاد آن از فرآیند تصفیه خارج و خشک می شود.

وی افزود: بعد از خارج کردن لجن و شسشوی واحدهای تصفیه، آب حاصل از شستشو به نسبت پساب تمیز نمی باشد و فکر می کنم منظور باغداران از  عدم کامل شدن تصفیه آب حاصل از شستشو باشد.

مرادی گفت: این مقدار آب دفع شده نیز باعث ایجاد بوی نامتبوع در اطراف تصفیه خانه می شود.

وی ادامه داد: این مورد خاص نیز برای این تعداد از باغداران جای نگرانی نیست چرا که پس از آنکه فاضلاب، کاملا تصفیه شده در مدار خروجی قرار می گیرد.

عمده مشکل باغداران دفع آبهای سطحی ناشی از بارندگی است

مدیر امور ابفا پاوه اضافه کرد: عمده اصلی مشکل باغداران پایین دست تصفیه خانه فاضلاب به دفع آبهای سطحی ناشی از بارندگی و بیشتر در فصول زمستان و بهار است که از جداول و خیابان ها در سطح شهر جمع شده و با پساب تصفیه خانه فاضلاب یکی شده و این حجم زیاد آب به باغات خسارت وارد می کند.

وی گفت: در کل این موضوع توسط شرکت ابفا استان مطالعه شده و برای هدایت پساب به رودخانه نیاز به تخصیص اعتبار دارد، که انجام این مهم در اولویت اصلی این امور قرار دارد.

آب تصفیه خانه مشکل خاصی در آبیاری باغات ندارد

رییس جهاد کشاورزی شهرستان پاوه نیز در گفتگویی با خبرنگار هزار ماسوله اظهار داشت: آب تصفیه خانه پاوه مشکل خاصی در آبیاری باغات را ندارد و هر بار که از شبکه آبرسانی این تصفیه خانه بازدید به عمل آورده ایم آب تمیز و قابل استفاده در آبیاری را مشاهده کرده ایم.

صفیعی افزود: این آب هم هیچ گونه اثرات مضری بر باغات ندارد و چندین بار هم آزمایش استفاده برای باغات هم گرفته شده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها