سرویس: اجتماعی کد خبر: 401455 13:40 - 1399/08/08

فرماندهی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب خبر داد؛

دستگیری شکارچیان غیرمجاز و کشف لاشه یک قلاده گراز

مرصاد نیوز: فرماندهی انتظامی شهرستان سرپل ذهاب از دستگیری شکارچیان غیرمجاز و کشف یک قلاده گراز از ید آنان خبر داد.

دستگیری شکارچیان غیرمجاز و کشف لاشه یک قلاده گراز

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد منوچهر رضایی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز گفت: در پی اخبار و اطلاعات موثق مبنی بر اینکه افرادی با هویت معلوم اقدام به شکار غیر مجاز در سطح مناطق قصر شیرین و سرپل ذهاب می کنند، با توجه به حساسیت موضوع، مراتب در دستور کار پلیس اطلاعات شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ضمن اقدامات خاص اطلاعاتی، انتظامی و مراقبتهای لازم در نهایت با هماهنگی دادستان پس از تعقیب و مراقبت مامورین در ورودی حوزه قصرشیرین به سرپل ذهاب در سه راهی قره بلاغ یک دستگاه خودرو رونیز سفید رنگ متوقف و بازرسی اولیه بعمل آمد که لاشه یک قلاده گراز بزرگ و دو قبضه سلاح شکاری برنو و پران کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: در این راستا پرونده ای تشکیل و متهم به همراه اموال مکشوفه تحویل مقام قضایی شد.

رئیس‌ پلیس شهرستان در پایان خاطر نشان کرد با پشتیبانی دادستان با تمام توان در حفاظت و مراقبت از حیات وحش منطقه مقتدرانه با افراد مجرم و دشمنان محیط زیست برخورد می شود.

گفتنی است،منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز مشترک قصرشیرین و سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر به فرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور به شمار می رود و از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، گراز،قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها