سرویس: اجتماعی کد خبر: 401812 12:58 - 1399/08/18

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی مطرح کرد:

احداث آزادراه همدان - سنقر - کرمانشاه در کتاب قانون مصوب شده است

احداث آزادراه همدان - سنقر - کرمانشاه در کتاب قانون مصوب شده است

مرصاد نیوز: نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی گفت : احداث آزادراه همدان - سنقر - کرمانشاه در کتاب قانون مصوب شده است این در حالی است که، چون دولت بودجه ندارد احداث این امر را منوط به بخش سرمایه گذاران خصوصی اعلام کرده است.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: آزادراه همدان - سنقر - کرمانشاه که در کتاب قانون مصوب شده است، اما وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است قبل از عوارضی همدان به سمت کرمانشاه تنها کاری که گرفته کار مطالعاتی آن تا سه راهی بهار است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، از سه راهی بهار همدان به بعد هنوز هیچ تصمیمی در خصوص کار مطالعاتی انجام نشده است.

حجت الاسلام حسینی کیا افزود: با این حال ما از وزیر راه و شهرسازی هم سوال کردیم و گفتیم چون در قانون آمده است لذا مسیر آن باید به این سمت بیاید، اما وزارتخانه می‌گوید چون دولت پول ندارد و می خواهد آن را به صورت BOT انجام دهد، هر کجایی که سرمایه‌گذار، بیشتر وفق مرادش باشد همان جا را در واقع انجام خواهد داد.

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی گفت: در حال حاضر هیچ سرمایه گذاری پای کار نیامده اما با این حال باز هم پیگیر هستیم،چیزی که در حال حاضر برای ما مهم است و وقتمان را باید روی آن متمرکز کنیم بحث بزرگراه سنقر به کرمانشاه است که با تلاش هایی که در واقع انجام شده است در سال ۹۷ ردیف اعتبار ملی پیدا کرد، در سال ۹۸ اعتباراتی جذب و ۲ برابر شد و در سال ۹۹ نیز اعتباری در نظر گرفته شد و در سفر آقای نوبخت ۳۰ میلیارد تومان برای این موضوع مصوب شد.

حجت الاسلام حسینی کیا ادامه داد: از ۳۰ میلیارد تومان مصوب، ۱۰ میلیارد تومان آن ابلاغ شده است، ان شاءالله که مابقی آن نیز ابلاغ شود و بتوانیم مسیر سنقر تا بیستون را به صورت بزرگراه انجام دهیم.

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی در پایان خاطر نشان کرد: تلاش بعدی ما این است که دربودجه سال ۱۴۰۰ بتوانیم مسیر وینسار به سنقر را هم به این ردیف اضافه کنیم ان شاءالله که خداوند متعال در این راستا کمک کند و این توفیق حاصل شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها