سرویس: سیاسی کد خبر: 402040 10:21 - 1399/08/24

در گفتگو با مرصاد مطرح شد؛

تاثیر کرونا در انتخابات آینده/ رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس: یکی از گزینه هایی که بشود انتخابات را برگزار کرد الکترونیکی بودن آن است

تاثیر کرونا در انتخابات آینده/ رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس: یکی از گزینه هایی که بشود انتخابات را برگزار کرد الکترونیکی بودن آن است

مرصاد نیوز: به گفته رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با توجه به مشخص نبودن وضعیت بیماری کرونا، الکترونیکی برگزار کردن انتخابات یکی از گزینه هاست.

به گزارش سرویس سیاسی شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، با توجه به شیوع کرونا یکی از مسائلی که ممکن است دچار تغییراتی شود نوع برگزاری انتخابات ها خواهد بود. با توجه اهمیت موضوع به سراغ رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی رفتیم تا در خصوص احتمالات برگزاری انتخابات 1400 نظر او را جویا شویم.

محمد صالح جوکار در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: این بر می گردد به اینکه چقدر از لحاظ فنی بتوان به این سامانه تکیه کرد و بتوان یک اعتمادسازی در مردم ایجاد کرد که رأی آنها حفظ خواهد شد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس افزود: در صورتی که این سامانه بتواند اعتماد های لازم را ایجاد کند، احتمال دارد که به صورت الکترونیکی برگزار شود.

به گفته جوکار با توجه به شرایط بیماری کرونا یکی از راهکارها، برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی است.

وی در پاسخ به اینکه به چه میزان ممکن است انتخابات الکترونیکی برگزار شود، آن را در حوزه مسئولیتی شورای نگهبان دانست و گفت: شورای محترم نگهبان باید بپذیرند آیا انتخابات الکترونیکی شود یا به صورت دستی انجام شود.

جوکار بیان کرد: وضعیت ما از لحاظ بیماری مشخص نیست که تا خرداد سال آینده چه اتفاقاتی می افتد و بایستی بر حسب شرایطی که در آن قرار داریم تصمیم گرفت ولی یکی از گزینه هایی که بشود انتخابات را برگزار کرد الکترونیکی بودن آن است که باید مدنظر باشد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها