کد خبر: 402079 12:25 - 1399/08/25

به مناسبت سالگرد ارتحال آیت الله نجومی؛

عالمی که هنر را با دین تلفیق کرد/ نصب اثر هنری آیت الله نجومی در اتاق امام خامنه ای

عالمی که هنر را با دین تلفیق کرد/ نصب اثر هنری آیت الله نجومی در اتاق امام خامنه ای

مرصاد نیوز:ماجرای جالب تابلو خط دفتر رهبر انقلاب و اطلاعاتی راجع به نویسنده آن را مشاهده می‌کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، آیت الله سیدمرتضی نجومی عالم کرمانشاهی، یکی از هنرمندان مطرح کرمانشاهی در عرصه خطاطی بود.

شهرت این عالم ربانی به واسطه هنر خویش تنها در کرمانشاه نبود بلکه وی چهره ای ملی و بین المللی بود.

آیت الله نجومی در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۱۳۸۸ چشم از جهان فروبست و امروز به همین مناسبت، نگاهی به خاطره رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای درباره هنر ایشان می اندازیم.

مقام معظم رهبری در همین خصوص فرموده اند:

همچنین یاد کنیم از مرحوم آقای نجومی (رضوان اللَّه علیه)؛ عالم، فاضل، درس‌خوانده، زحمت‌کشیده، در عین حال یک قله‌ی هنری و حقیقتاً یک هنرمند. بعد از انقلاب، قبل از دوره‌ی ریاست جمهوری، من یکی از سفرهائی که به کرمانشاه آمدم، منزل ایشان رفتم و کارهای هنری‌اش را از نزدیک دیدم.

بعد هم پس از رحلت امام، ایشان یکی از کارهایش را برای من فرستاده بود. من از ایشان درخواست کردم که این حدیث شریف را: «من نصب نفسه للنّاس اماما فلیبدأ بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره» برای من بنویسید تا جلوی چشم من باشد؛ فراموش نکنیم وظیفه‌ی تعلیم خودمان را. ایشان با یک خط بسیار زیبائی نوشتند، من هم تابلو کردم و توی اتاق جلوی چشم من است. «من نصب نفسه للنّاس اماما فلیبدأ بتعلیم نفسه قبل تعلیم غیره»؛ اگر این تعلیم انجام گرفت، تعلیم غیر، آسان خواهد شد؛ مشکل کار ما این است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها