سرویس: اجتماعی کد خبر: 402719 00:08 - 1399/09/11

مخالفت ها و تخریب ها نتیجه نداشت؛

فرش قرمز برای طب سنتی ایرانی

فرش قرمز برای طب سنتی ایرانی

مرصاد نیوز: در حالی‌که طب سنتی ایرانی در ماه های اخیر تحت حملات شدیدی از سوی برخی ها بود اما این اقدامات نتیجه ای نداشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، از زمان آغاز شیوع کرونا و با توجه به اینکه تا الان داروی درمان قطعی برای این بیماری شناسایی و معرفی نشده است، طب سنتی ایرانی بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه بخش قابل توجهی از جامعه قرار گرفته و بحث هایی پیرامون آن مطرح شده است.

در این میان آنچه که عجیب به نظر می آید واکنش ها و حملاتی از سوی برخی از افراد بود که طب سنتی ایرانی را تخریب می کردند.

این افراد به جای آنکه دلایل روشنی برای رد تاثیرگذاری طب سنتی در درمان مکمل بیماری ها مطرح کنند، اقدام به تخریب این طب می کردند.

هر چند که این تخریب ها از سویی مطرح می شد اما در دیگر سو، بخشی از جامعه بودند که همانند گذشته در بحث درمان های خود به توصیه های متخصصان طب سنتی عمل می‌کردند.

شکست تخریب ها

بر اساس این گزارش، پس از این اقدامات به تازگی خبری منتشر شده است که به نظر می رسد نشان از اقدام قابل توجه وزارت بهداشت در زمینه توجه به طب سنتی دارد.

زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از دستور فوری وزیر بهداشت برای بررسی تشکیل کارگروه طب ستی ایرانی خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌های انجام شده و طی مکاتبه ای که با رئیس جمهور داشتیم، آقای نمکی وزیر بهداشت با قید فوریت دستور بررسی تشکیل کارگروه طب سنتی ایرانی را صادر کرد.

وی افزود:‌ امیدواریم با تشکیل این کارگروه و ادامه این روند نقطه عطفی در راستای حضور عملیاتی پزشکان و دانشمندان در این حوزه برای پیشگیری و درمان ویروس منحوس ویروس کرونا باشد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: قطعا تلاش علمی برای زنده نگه داشتن خون دانشمندان ادامه خواهد داشت.

وی همچنین تصریح کرد: این کارگروه قرار است پژوهش‌های مختلفی در حوزه داروهای گیاهی و طب سنتی و همچنین مشاوره‌های طب سنتی در کنار متخصصان دیگر داشته باشد و اجرایی شود که فقط در حد تصمیم و کمیته علمی بدون عمل باقی نماند.

شیخی خاطرنشان کرد: بسته به بررسی‌هایی که در وزارتخانه در معاونت بهداشتی و دفتر طب ایرانی تصمیمات نهایی می‌شود، به صورت عملیاتی در پیگیری و درمان  بیماری کرونا ورود خواهیم کرد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها