سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 402806 11:28 - 1399/09/13

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب:

تخصیص ۲۵ میلیارد ریال اعتبار به مرمت آثار باستانی سرپلذهاب/ تسطیح جاده دسترسی به آبشار پیران در اولویت است

تخصیص ۲۵ میلیارد ریال اعتبار به مرمت آثار باستانی سرپلذهاب/ تسطیح جاده دسترسی به آبشار پیران در اولویت است

مرصاد نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب با اعلام این خبر که ۲۵ میلیارد ریال اعتبار به مرمت سازی آثار باستانی شهرستان تخصیص یافته است، گفت: تسطیح جاده دسترسی به آبشار پیران در اولویت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد  مظفر غلامی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز در خصوص تأمین اعتبار جهت پروژه های شهرستان سرپلذهاب گفت: با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان جهت پروژه مسیر دسترسی از پارکینگ تا آبشار پیران مبلغ ۲۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد و جهت احیاء مسیر پیاده رو و روشنایی آن تا آبشار پیمانکار مشخص شده است.

وی افزود: جهت استقرار اداره و پایگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه نقش برجسته آنو بانی نی در سرپلذهاب، با اعتبار ۵میلیارد ریال و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش قسمتی از مدرسه که شامل سرایداری می باشد در اختیار این اداره قرار می گیرد تا بازسازی شود.  

این مسئول ادامه داد: مرمت سازی زیج منیژه پاطاق برآورد هزینه شده و ان شاالله با تخصیص اعتبار بازسازی کامل در دست بررسی و اقدام است.  

غلامی افزود: در حاشیه آثار باستانی طاق گرا با ایجاد سازه فلزی در آینده نزدیک اقدام به احداث چندین چشمه سرویس بهداشتی می شود.

گفتنی است سرپل ذهاب با قدمت چند هزار ساله ۲۲۴ اثر تاریخی و فرهنگی دارد که از این تعداد تاکنون ۱۴۶ اثر در فهرست آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها