کد خبر: 402917 16:56 - 1399/09/16

فرماندار شهرستان سنقروکلیایی :

طرح شهید سلیمانی با ۴١ تیم در شهرستان سنقروکلیایی فعال است

طرح شهید سلیمانی با ۴١ تیم در شهرستان سنقروکلیایی فعال است

مرصاد نیوز : فرماندار شهرستان سنقروکلیایی گفت : پایش محله محور در طرح شهید سلیمانی هم اکنون با ۴١ تیم در سطح شهر سنقر و در روستاها توسط خانه های بهداشت روستایی در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، غلامرضا مرتضوی در بازدید از اجرای طرح پایش محله محور شهید سلیمانی در پایگاه سلامت شهرک ولیعصر (عج) به همراه فرماندهی سپاه ناحیه، رییس شبکه بهداشت و درمان و رییس مرکز بهداشت شهرستان انجام گرفت، گفت: این طرح به صورت خانه به خانه و محله محور با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بسیج، هلال احمر و دیگر دستگاه های اجرایی شهرستان در حال اجرا است.

وی افزود: تاکنون در مرحله اول این طرح با شناسایی خانواده های دارای افراد مبتلا و همچنین افراد مشکوک به ابتلا به کرونا بیش از ٩۵٠ نفر پایش شده که خوشبختانه مورد مثبت شناسایی نشده است.

وی ادامه داد: سه تیم همزمان در این طرح در قالب تیم های نظارتی، حمایتی و مراقبتی فعال هستند و با انجام تست های رایگان افراد مبتلا شناسایی و در صورت عدم نیاز به مراجعه به مراکز درمانی آموزش های لازم در زمینه خودمراقبتی و قرنطینه خانگی را فرا می گیرند.

مرتضوی اظهار داشت: در این راستا بسته های معیشتی به جهت تامین نیاز خانواده های بی بضاعت در دوران قرنطینه در نظر گرفته شده که توسط تیم حمایتی نیروهای بسیجی توزیع می گردد.

فرماندار سنقروکلیایی با تشکر و قدردانی از مشارکت مردم و اصناف شهرستان در اجرای مرحله اول طرح محدودیت ها و رعایت توصیه های بهداشتی، افزود: اکنون برگزاری مراسمات عزا و دورهمی ها همچنین تجمع در آرامستان ها نقش زیادی را در شیوع ویروس کرونا دارد که از مردم فهمیم شهرستان تقاضامندیم در رعایت توصیه های بهداشتی و عدم برگزاری چنین تجمعاتی، جدیت بیشتری داشته باشند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها