سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 403480 09:50 - 1399/10/02

ولنگاری فرهنگی در نبود شبکه ملی اطلاعات؛

ظهور تبلیغات نامتناسب با فرهنگ در فضای مجازی/ لزوم وجود قوانین بازدارنده در اصناف

ظهور تبلیغات نامتناسب با فرهنگ در فضای مجازی/ لزوم وجود قوانین بازدارنده در اصناف

مرصاد نیوز: در نبود شبکه ملی اطلاعات نیاز است تا بر اصناف نظارت دقیق تری صورت بگیرد تا از انتشار تبلیغات نامتناسب با فرهنگ جلوگیری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عدم نظارت دقیق بر فضای مجازی یکی از مشکلات نبود شبکه ملی اطلاعات است. این وضعیت در شرایطی که شبکه های اجتماعی خارجی دارای دامنه نفوذ زیادی هستند و بسیاری از ولنگاری های فرهنگی در آن رخ می دهد بیشتر خودنمایی می کند.

مولود وضعیت فعلی ظهور انواعی از محتواهای نامتناسب با فرهنگ ایرانی است. نگاهی گذرا به وضعیت حاکم بر شبکه های اجتماعی این ادعا را تایید می کند که این شبکه ها سرشار از محتواهای نامناسب است که هیچ ارتباطی با فرهنگ بومی ندارد.

در شرایط فعلی گاهی دیده می شود که برخی از صنوف برای تبلیغات از این فضای نامناسب استفاده کرده و تبلیغاتی به دور از فرهنگ ایرانی و اسلامی منتشر می کنند.

این در حالی است که جدای از اینکه بایستی شبکه ملی اطلاعات هر چه سریع تر ایجاد شود، از طریق اصناف نیز قوانین بازدارنده تری وضع شود.

در همین خصوص رئیس اتاق اصناف کرمانشاه از نظارت بر اصناف در این زمینه خبر داده است.

اصناف مختلف حق ندارند از کلیپ های نامناسب برای تبلیغات خود در فضای مجازی استفاده کنند

رضا سلیم ساسانی در گفتگو با خبرنگار مرصاد در خصوص پخش هر نوع تبلیغات خلاف شرع توسط اصناف مختلف و بازاریان در فضای مجازی، اظهار داشت: اصناف مختلف حق ندارند از کلیپ های نامناسب برای تبلیغات خود در فضای مجازی استفاده کنند و اسباب ناراحتی مردم شهید پرور کرمانشاه را رقم بزنند.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با بیان اینکه اجازه نمیدهیم بازاری که همواره در خدمت مردم و انقلاب بوده توسط عده‌ای خدشه دار شود، افزود:  بازار کرمانشاه بازار مردم شهیدپرور و انقلابی است و هیچ وقت به چنین تبلیغات خلاف شرعی راضی نیستند.

وی بیان داشت: به طور جدی پیگیر این موارد هستیم و در چارچوب قانون با هر صنف و مغازه ای که خلاف شئونات اسلامی عمل کرده و از تبلیغات نامناسب استفاده کنند برخورد خواهیم کرد.

سلیم ساسانی گفت: بر این اساس به ۴ اتحادیه پوشاک، خرازی، فیلم برداری و آرایشگاه زنانه با ارسال نامه ای موارد را گوشزد و به آنها اعلام کردیم به هیچ وجه حق ندارند از ویدئو های نامتعارف برای تبلیغات استفاده کنند و در صورت مشاهده با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: چندی پیش در خیابان کسری شهر کرمانشاه موردی از ناهنجاری توسط یکی از مغازه ها گزارش شد که بلافاصله با همکاری اماکن وارد عمل شدیم و دادستانی هم با اقدام به موقع رسیدگی به این مهم را در دستور کار قرار داد و با افراد خاطی برخورد لازم صورت گرفت.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه  همچنین بر تقویت سیستم بازرسی توسط اتحادیه ها تاکید کرد و گفت: مردم می توانند چنانچه موردی از ناهنجاری و تبلیغات خلاف شرع را در فضای مجازی مشاهده کردند بلافاصله با سامانه ۱۲۴ تماس حاصل کرده و آنرا گزارش دهند.

به گزارش مرصاد، در این میان آنچه که مشخص است جدای از لزوم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نیاز است که تا بر اصناف نظارت دقیق تری صورت گرفته و قوانین بازدارنده تری در این زمینه وضع شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها