سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 403551 10:48 - 1399/10/04

اولین کنگره بین المللی شعر انتقام سخت برگزار می شود

اولین کنگره بین المللی شعر انتقام سخت برگزار می شود

مرصاد نیوز: دبیر هسته جهانی شعر کردی مقاومت از برگزاری اولین کنگره بین المللی شعر انتقام سخت خبر داد.

 محمد مسلم مقدسی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: با توجه به اثرگذاری شعر در زمینه های مختلف و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است به هفت زبان دنیا اقدامات مختلفی در حوزه شعر مقاومت صورت گیرد.

وی افزود: به مناسبت سالگرد شهدای مقاومت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس برنامه مشترکی در همه زبان ها با عنوان کنگره بین المللی شعر مقاومت اجرا خواهد شد.

دبیر هسته جهانی شعر کردی مقاومت با اشاره به برگزاری اولین کنگره بین المللی شعر انتقام سخت، بیان داشت: این کنگره به همه گویش های زبان کردی و با موضوعات دفاع از مظلوم، استکبار ستیزی، باطل محوشدنی است، حماسه و ایثار در محور مقاومت و نیز موضوع ویژه خونخواهی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس برگزار خواهد شد.

وی با تصریح اینکه دریافت آثار در تمامی قالب های شعر سنتی و نو، محاوره، ترانه و شعر کودک و نوجوان است، گفت: مهلت ارسال آثار تا 15 دی ماه جاری است و علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق واتس  آپ و یا تلگرام به شماره 0921820728 ارسال نمایند.

مقدسی خاطر نشان کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره طی دی ماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری شب شعر مجازی با عنوان انتقام سخت خبر داد و گفت: این شب شعر با هدف عرض ارادت شاعران کرد زبان به سردار دلها سه شنبه 9 دی  و چهارشنبه 10 دی ماه راس ساعت 20 و 30 دقیقه به صورت زنده از طریق اینستاگرام به آدرس mohamad_moslem_moghadasi

برگزار خواهد شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها