سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 403591 23:08 - 1399/10/04

نگاهی به سوابق مرحوم بهروز همتی؛

همیشه معلم

همیشه معلم

مرصاد نیوز: حاج بهروز همتی سال ها در عرصه های مختلف نقشی معلم گونه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مرحوم حاج بهروز همتی یک از موثرترین و شاخصترین چهره های انقلابی در استان کرمانشاه محسوب می شد. وی از دوران جوانی تا آخرین روزهای زندگی اش همواره در مسیر انقلاب کوشید و اقدامات موثری نیز در همین عرصه انجام داد.

یکی از مهم ترین سوابق این مرحوم همراهی با شهید جعفری از شهدای شاخص کرمانشاه بود. مرحوم همتی در خصوص آشنایی خود با شهید جعفری گفته بود: آشنایی ما به سال 51 بر می گردد، در آن سال در مسجد موسی بن جعفر كرمانشاه بعد از نماز مغرب شهید جعفری بالای منبر می رفت و برای عده ای از جوانان صحبت می كرد، بنده هم پای صحبت های جذاب و اثرگذار ایشان می نشستم. این روند تا سال 54 كه دانشگاه تربیت معلم قبول شدم ادامه داشت و از آنجایی كه قشر ماركسیست حد فاصل سالهای 54 تا 56 بیشترین نفوذ را در بین جوانان دانشگاهی داشت ما نیز به عنوان دانشجویان مذهبی از شهید جعفری برای سخنرانی در دانشگاه دعوت می كردیم و همین فعالیت ها منجر به تشكیل انجمن اسلامی دانشجویان قبل از انقلاب شد. درست همزمان با شهادت حاج آقا مصطفی خمینی در سال 56 بود كه اولین تظاهرات در كرمانشاه شكل گرفت و نام امام خمینی (ره) بر سر زبانها افتاد و همان سال به همراه شهید فریدون تعریف در تظاهرات دستگیر و از دانشگاه اخراج شدم و به كرمانشاه برگشتم و در كنار شهید جعفری به فعالیت های سیاسی ادامه دادم. 

همراهی مرحوم همتی با شهید جعفری به پس از انقلاب نیز کشیده شد. آن ها پس از انقلاب در عرصه دفاع از خاک کشور نیز همراهی چشمگیری داشتند. حضور در کردستان در اوایل انقلاب و مقابله با ضد انقلاب یکی دیگر از سوابق این مرحوم بود.

اما حضور مرحوم همتی در آموزش و پرورش یکی دیگر از سوابق وی بود که تاثیرات آن تا آخرین روزهای زندگی وی ادامه داشت. شخصیت معلم گونه مرحوم همتی همیشه با او بود و هر کسی که با وی چند دقیقه برخورد داشت، می توانست متوجه آن شود. مرحوم همتی مدتی به عنوان رئیس سازمان آموزش و پرورش استان کرمانشاه فعالیت کرد.

از دیگر سوابق این مرحوم می توان به شهرداری کرمانشاه و استانداری استان خراسان شمالی اشاره کرد.

همچنین دبیر بنیاد بین المللی غدیر و همچنین مدیر بنیاد فرهنگی حضرت‌مهدی‌موعود‌(عج)نیز در کارنامه فعالیت مرحوم بهروز همتی قرار دارد.

ریاست ائتلاف نیروهای انقلاب استان کرمانشاه نیز در دوره اخیر بر عهده مرحوم همتی بود. 

روحش شاد و یادش گرامی

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها