سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404112 12:25 - 1399/10/18

استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

پروژه قطار شهری کرمانشاه آئینه دق برای مردم

پروژه قطار شهری کرمانشاه آئینه دق برای مردم

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه در شورای اداری استان، پروژه قطار شهری کرمانشاه را یک آئینه دق برای مردم تفسیر کرد و گفت: این پروژه سالهاست که همینطور مانده و حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که دولت نمی تواند آنرا پرداخت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هوشنگ بازوند امروز پنج شنبه در نشست شورای اداری استان که با حضور حضرت آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، وزیر دادگستری، معاونین قوه قضائیه، نماینده ولی فقیه در استان و‌ امام جمعه کرمانشاه، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران عضو شورای اداری برگزار شد، اظهار داشت: حدود ۲۵ هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر ۸۵ هزار نفر در طول ۳۷۰ کیلومتر مرز مشترک با عراق زندگی می کنند و مرزداران واقعی هستند.

استاندار کرمانشاه افزود: متاسفانه سرمایه گذاری در نوار مرزی توسط بخش خصوصی و حتی نهادهای توسعه گرایی مثل ایمیدرو، ایدرو، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) بسیار کم صورت گرفته است و همین منجر به بیکاری می شود و بیکاری نیز منجر به بحث کوله بری و... می شود.

وی خاطر نشان کرد: علی رغم‌اینکه دولت مصوبه ای تحت عنوان توسعه شرق و غرب دارد و مشوق های خوبی در آنجا دیده شده است اما متاسفانه هنوز اجرایی نشده است.

بازوند ادامه داد: در بحث زلزله، وام ها دو سال امهال شد ولی با توجه به مشکلات اقتصادی، مردم تقاضای امهال دوباره را دارند که تقاضا داریم حضرت آیت الله رئیسی در نشست سران قوا این موضوع را مطرح کنند.

وی خاطر نشان کرد: تسهیلات پرداخت شده به زلزله زدگان از منابع داخلی استان بوده است و به این منظور ۳۵۰۰میلیارد تومان پرداخت شده است و در حال حاضر نزدیک به ۵.۵ میلیارد تومان منابع داخلی استان در گرو زلزله و بازسازی است لذا تقاضا داریم بانک های استان های دیگر منابع داخلی بانک های ما را تقویت کنند.

بازوند همچنین بر اهمیت طرح منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تاکید کرد و گفت: اگر منطقه آزاد قصرشیرین تصویب شود شرایط آن نسبت به سایر مناطق آزاد بهتر است چرا که هم ارتباط نزدیک با بغداد و هم فاصله کمتری با تهران داریم و مزیت های بیشتری هم دارد و همین الان هم روزانه ۱۴۰۰ کامیون تردد دارد.

وی بیان داشت: اگر منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تصویب شود می‌تواند عقب ماندگی‌های ۸ ساله دفاع مقدس را جبران و احیاء کند‌.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: بحث راه آهن غرب کشور نه تنها برای کرمانشاه بلکه ضرورت ملی است که در حال حاضر تا اسلام آبادغرب پیش رفته و بعد به خانقین و عراق و بندر لاذقیه متصل خواهد شد و از آنجا که یک پروژه ملی است نیازمند این است که حاکمیت آنرا تعیین تکلیف کند تا بتوانیم‌ ارتباط زمینی خود را بیشتر کنیم.

وی همچنین پروژه قطار شهری کرمانشاه را یک آئینه دق برای مردم تفسیر کرد و گفت: این پروژه سالهاست که همینطور مانده و حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که دولت نمی تواند آنرا پرداخت کند و شهرداری نیز توان پرداخت آنرا ندارد و پیشنهاد می کنیم از منابع بانکی به عنوان تسهیلات در اختیار شهرداری قرار دهد تا این پروژه نیمه کاره تمام شود.

وی افزود: همچنین در استان ۱۲ سد داریم که شبکه های آن اجرا نشده و یا برخی حدود ۸۵ درصد پیشرفت دارند و حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها