سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404338 15:15 - 1399/10/24

کرمانشاهیان فردا منتظر باران باشند

کرمانشاهیان فردا منتظر باران باشند

مرصاد نیوز: کارشناس اداره هواشناسی کرمانشاه گفت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر وقت فردا جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که در برخی ساعات باعث وزش باد و بارندگی در سطح استان می شود.

شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی موجی ناپایدار از اواخر وقت فردا پنجشنبه تا عصر روز جمعه جو منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد که ضمن افزایش نسبی دمای شبانه در برخی ساعات باعث وزش باد و بارندگی در سطح استان می شود.

کارشناس اداره هواشناسی کرمانشاه گفت: بارش در نواحی کوهستانی، معتدل و سردسیر به شکل برف نیز مشاهد می شود.

حق پرست با اشاره به وزش نسبتاً شدید باد در روز پنجشنبه گفت: ممکن است در این شرایط هوای استان کمابیش غبارآلود شود.

وی افزود: در روز شنبه کاهش نسبی دمای شبانه و در بعضی نقاط مه صبحگاهی پدیده های مورد انتظار در سطح استان خواهند بود.

کارشناس اداره هواشناسی کرمانشاه در ادامه بیان کرد: طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه هفته آینده شاهد موج ناپایدار دیگری خواهیم بود که در بعضی ساعات سبب بارش برف و باران در سطح استان خواهد شد.

وی گفت: طبق پیش بینی بعمل  آمده دمای هوای شهرکرمانشاه در سردترین ساعت به حداقل منفی 3 و در گرمترین ساعت به حداکثر 12 درجه سانتی گراد می رسد که نسبت به هوای امروز، هوای فردای شهر کرمانشاه 4 درجه سردتر خواهد بود.

حق پرست در ادامه اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل منفی 5 و حداکثر 15 درجه سانتی گراد در نوسان بود ؛ که  در این بازه زمانی گیلانغرب با بیشینه دمای 21 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین، و شهرستان کنگاور و بخش حمیل با کمینه دمای 6 درجه سانتی گراد زیر صفر به عنوان سردترین نقاط استان به ثبت رسیده اند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها