سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404409 14:09 - 1399/10/26

امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب :

اجرای طرح پالایشگاههای عظیم گازی و پتروشیمی باعث رونق اقتصادی منطقه کرمانشاه می شود

اجرای طرح پالایشگاههای عظیم گازی و پتروشیمی باعث رونق اقتصادی منطقه کرمانشاه می شود

مرصاد نیوز: امام جمعه موقت شهرستان سرپل ذهاب گفت: اجرای طرح پالایشگاههای عظیم گازی و پتروشیمی باعث رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال برای یک هزار نفر خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از بازی دراز، حجت الاسلام مصطفی عسگری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان سرپل ذهاب ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت : حضرت زهرا س با حمایت خود از ولایت و امامت و رهبر خود اعلام کرد تا مردم بدانند که امیرالمومنین ع دارای چنین جایگاهی است که شخصیت اول بانوی اسلام و بی بی دو عالم ب اتمام وجود از ایشان دفاع می کنند.

 وی افزود : حضرت زهرا س با این کار خود اتمام حجتی کرد که هیچکس در پیشگاه خداوند و پیامبر ص و در پیشگاه تاریخ و مسلمانان هیچ عذری نداشته باشد و کسی عذر نیاورد. 

امام جمعه موقت شهرستان تصریح کرد: فاطمیه یک امتحان الهی است و وسیله آن ولایت پذیری و دفاع از ولایت است . 

وی  درادامه با اشاره به خطبه فدکیه حضرت زهرا س اذعان داشت: حضرت زهرا س در خطبه فدکیه مطالبی را متذکر می شود و می فرمایند ولایت و امامت عامل انسجام و اقتدار جامعه اسلامی است. 

وی ادامه داد: امت اسلامی اگر بخواهند ولایت قرآنی داشته باشند باید دوبعد اصل ولایت را مراعات کنند که بعد اول جهت ارتباطات داخلی در داخل جامعه اسلامی و نقش ولی فقیه در جامعه و بعد دیگر جهت ارتباطات خارجی یعنی رابطه جامعه اسلامی با جوامع دیگر است. 

خطیب جمعه موقت شهرستان تصریح کرد : نقش ولی در جامعه این است که هیچگونه تفرقه و اختلافی در سرتاسر امت اسلامی نباشد و صف های مختلف در داخل جامعه اسلامی ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا س در خطبه خود ضمن بیان اینکه بعد از پیامبر ص عده ای حرف پیامبر ص را روی زمین گذاشته و حرمت وی را شکستند و همین باعث شد جامعه بعد از پیامبر سقوط کند و تفرقه و اختلاف به حد اعلای خود برسد افزود: وقتی حرمت شکسته شود دیگر هیچ چیزی در جای خود قرار نمی‌گیرد حرمت پیامبر ص را شکستند ،حضرت زهراس را بین در و دیوار به شهادت رساندند، دستهای امیرالمومنین ع را بستند و به مسجد کشاندند ،به امام حسن ع جسارت شد و او را به شهادت رساندند ، سر امام حسین ع را بالای نیزه کردند و خاندان رسالت را به اسارت بردند و این برای ما پیام دارد که ای مردم مواظب باشید حرمت بزرگان و علما و رهبران شما شکسته نشود که یکی از راه‌های پیروزی دشمن حرمت‌شکنی است.

 عسگری  در ادامه به حضور دستیار ویژه وزیر نفت در کرمانشاه و شهرستان‌های غربی استان کرمانشاه اشاره کرد و اظهارداشت : با حضور دستیار ویژه وزیر نفت در شهرستان های غربی استان کرمانشاه در اجرای طرح مطالعاتی پالایشگاه های عظیم گازی و پتروشیمی اتفاق خوبی است که با اجرای این طرح حدود یک هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود و باعث رونق اقتصادی منطقه خواهد شد. 

وی ضمن تقدیر از مسئولین استانی و شهرستان ابراز امیدواری کرد که باتلاش استاندار، نماینده پرتلاش مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان این طرح در سرپل ذهاب اجرایی شود تا بخشی از مشکلات معیشتی مردم برطرف گردد.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها