سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404530 10:09 - 1399/10/30

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه تحولی عظیم است/ پیش بینی اعتبار ۲میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در منطقه

تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه تحولی عظیم است/ پیش بینی اعتبار ۲میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در منطقه

مرصاد نیوز: نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از پیش بینی اعتبار ۲ میلیارد دلاری برای صنعت پتروشیمی و پالایشگاهی در غرب استان خبر داد و گفت: تصویب طرح پالایشگاهی برای منطقه یک اتفاق خوب و یک تحول عظیم خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: شهرستان های حوزه انتخابیه غرب استان (سرپلذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین) ظرفیت مناسبی برای صنایع پتروشیمی دارد که بررسی این موضوع و همچنین بهره برداری از مخازن نفتی از طریق وزارت نفت در دستور کار قرار گرفت.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: دوبار سوال از وزیر نفت در صحن علنی مجلس و دیدار های مکرر با مهندس زنگنه و جلسه با مسئولین وزارتخانه منجر به تصمیم گیری برای اعزام یک تیم کارشناسی و تخصصی به منطقه برای بررسی مطالبات ما شد.

وی تصریح کرد: هیئت کارشناسی به منطقه اعزام شدند و به مدت دو روز در منطقه حضور یافته و از مناطق مختلف بازدید کردند.

حیدری با بیان اینکه منطقه دارای مخازن گاز و نفت مناسبی است اذعان داشت: اولویت ما بهره برداری از مخازن گازی و ایجاد یک پالایشگاه گازی و پتروشیمی در منطقه می باشد که توافق شد وزارت نفت تیمهای تخصصی حفاری و سرمایه گذاری در بحث پالایشگاه را به منطقه اعزام کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: بهره برداری از مخازن گازی و ایجاد پالایشگاه یک اتفاق بسیار خوب در منطقه است که یک اتفاق تاریخی بوده و یک تحول عظیم برای منطقه خواهد بود.

حیدری تصریح کرد: در این طرح علاوه بر بهره برداری از مخازن نفت و گاز، رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال را نیز برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: برای این طرح بزرگ ۲ میلیارد دلار اعتبار پیش بینی شده است که یک میلیارد دلار آن در حوزه پالایشگاهی و یک میلیارد دلار نیز در حوزه پتروشیمی خواهد بود و امیدواریم هرچه سریعتر این طرح به تصویب رسیده و به اجرا در آید.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها