سرویس: سیاسی کد خبر: 404632 10:51 - 1399/11/03

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مرصاد:

اولویت دولت بایدن در مسائل سیاست خارجی، ایران و رفع تحریم ها نیست

اولویت دولت بایدن در مسائل سیاست خارجی، ایران و رفع تحریم ها نیست

مرصاد نیوز: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: اولویت دولت بایدن در مسائل سیاست خارجی، رفع تحریم‌های ایران نیست بلکه تداوم سیاست‌های قبلی سردمداران آمریکا علیه ایران است.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: از قبل هم مواضع بایدن و عواملی که در حال نصب آنها در وزارت خارجه و نیز معاونت ها بود نشان می داد اولویت دولت بایدن در مسائل سیاست خارجی، رفع تحریم‌های ایران نیست بلکه تداوم سیاست‌های قبلی سردمداران آمریکا علیه ایران است.

وی افزود: خوش بینی هایی که برخی در داخل کشور نسبت به مسئله رفع تحریم و نپرداختن آمریکا به مسائل دیگر دارند نه تنها مغایر با پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری بلکه بی‌جهت و غرب گرایانه است.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: به نظر می رسد تفاوت اولویت آمریکا و ایران تفاوت رفع تحریم یا تداوم تحریم ها حتی در حوزه موشکی است که فاصله بسیار زیادی با نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.

ترقی گفت: ما به هیچ عنوان نه در رابطه با برجام و نه مسائل موشکی حاضر به مذاکره نخواهیم بود درحالی که آنها اولویت را چیزی قرار داده اند که ایران حاضر به مذاکره با آنها نیست.

وی عنوان کرد: این خوشبینی که با روی کار آمدن دولت دموکرات‌ها می توان با آنها تعامل و مذاکره کرد بی‌جهت است زیرا آمریکایی ها به هیچ عنوان برای رفع تحریم‌ها حاضر به بازگشت نیستند بلکه بازگشت آنها به برجام با هدف افزایش تحریم‌ها و برجام ۲ و ۳ در راستای جلوگیری از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه و پیشگیری از افزایش توان موشکی خواهد بود.

ترقی خاطرنشان کرد: افرادی به مذاکره با آمریکا برای حل مشکلات کشور چشم دوخته اند امیدشان واهی است و از منطق واقع‌بینانه برخوردار نیستند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها