سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 404638 15:00 - 1399/11/03

آیت الله علما در خطبه های نماز جمعه کرمانشاه:

آمریکا یک دولت پشت پرده به غیر از دولت ظاهری دارد/ارتش و سپاه امنیت منطقه را حفظ می کنند

آمریکا یک دولت پشت پرده به غیر از دولت ظاهری دارد/ارتش و سپاه امنیت منطقه را حفظ می کنند

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: آمریکا یک دولت پشت پرده به غیر از این دولت ظاهری دارد که دولت ظاهر تنها مجری سیاست های آن دولت پشت پرده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) و ایام فاطمیه اظهار داشت: صدیقه کبری معلم بشریت است و تا قیامت تعلیم دهنده و الگو است و ایشان در همه ابعاد زندگی شاخص، الگو و معیار برتر هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: حضرت فاطمه(س) در همه ابعاد زندگی از جمله سیاست شاخص بودند و کارهای سیاسی که انجام دادند تا قیامت الگو است و نشان دادند در اوج عرفان و بندگی انسان می تواند سیاسی باشد همچون امام راحل که شرق و غرب را از همان دوران جوانی به زانو درآورد.

وی با اشاره به دیگر ویژگی های حضرت فاطمه(س) از جمله تبعیت از ولایت ایشان بیان داشت: به هنگام بودن بسیار مهم است اینکه انسان در برهه های مختلف وظیفه و تکلیف خود را بداند و صدیقه کبری(س) اینچنین بودند.

آیت الله علما در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت ۶ بهمن ماه سالروز حماسه شهر آمل اظهار داشت: این شهر معروف به شهر هزار سنگر است و مردم شهر آمل از اسلام، انقلاب، تمام شئون انقلاب، ولایت، نماز جمعه و .... دفاع کردند.

وی همچنین با گرامیداشت سالروز وفات حضرت ام البنین افزود: سالروز وفات این بانوی بزرگ روز تکریم مادران و همسران شهدا است لذا خانواده شهدا را نباید فراموش کرد، معیارها و ملاک های انقلاب اسلامی باید زنده باشد. 

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به وضعیت بیماری منحوس کرونا تصریح کرد: مسئولان بهداشتی کشور در این رابطه همچنان متذکر هستند لذا در زمینه بیماری کرونا نباید عادی انگاری شود و باید مراقب بود چرا که طی این مدت دنیا خسارت های فراوانی دید و البته کشور ما در این زمینه کمترین خسارت را دید.

آیت الله علما همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید فخری زاده عنوان کرد: چقدر باید اوضاع و احوال چرخش داشته باشد تا افرادی همچون شهدا مانند شهید سلیمانی و شهید فخری زاده تحویل جامعه داده شود که تن ترامپ و استکبار جهانی را به لرزه درآورد.

وی بیان داشت: آیت الله مصباح یزدی جزو علما و مبارزان انقلابی بود که از همان ابتدا یاور امام راحل بود، ایشان از موسسان جامعه مدرسین بود و در سال ۴۲ این شخصیت بزرگوار با وجود جوان بودن یکی از مدرسان و فضلا و شخصیت های برجسته بود. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ضمن محکومیت اقدام داعش در به شهادت رساندن جمعی از معدنچی های پاکستانی خاطر نشان ساخت: دولت پاکستان در این زمینه باید اقدامی به هنگام داشته باشد.

آیت الله علما همچنین با اشاره به تحلیف رییس جمهور جدید آمریکا عنوان کرد: این را بدانید که آمریکا یک دولت پشت پرده به غیر از این دولت ظاهری دارد که دولت ظاهر تنها مجری سیاست های آن دولت پشت پرده است و آنها همواره سیاستشان در دولت های مختلف یکی است.

امام جمعه کرمانشاه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند اگر صحبت برجام شود باید تمام تحریم ها علیه کشور ما به یک باره برداشته شود در غیر این صورت موضوع قابل صحبتی وجود ندارد که باید همه ما و مسئولان به این تدبیر رهبری توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: تجربه کمی در زمینه ارتباط با آمریکا نداریم و ۷۰ سال زمان کمی نیست لذا باید همه مسئولان در این زمینه مراقب باشند.

آیت الله علما همچنین با اشاره به اجرای رزمایش توسط ارتش و نمایش اقتدار و توانمندی کشورمان بیان داشت: ما امروز مفتخر به دارا بودن ارتش انقلابی، سپاه، بسیج و نیروی انتظامی و شما مردم هستیم که در دنیا نمونه است.

وی افزود: ارتش و سپاه هستند که امنیت منطقه را حفظ می کنند و به همسایگان کشورمان نیز می گوییم قدر این مهم را بدانند چرا که ارتش و سپاه کارشان امنیت، آرامش و حفظ منطقه است و آمریکایی ها هم به دنبال بر هم زدن این امنیت هستند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها