سرویس: اجتماعی کد خبر: 404672 14:27 - 1399/11/04

استاندار کرمانشاه:

مردم اگر می خواهند عید خوبی داشته باشند به پروتکل های بهداشتی توجه کنند

مردم اگر می خواهند عید خوبی داشته باشند به پروتکل های بهداشتی توجه کنند

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه گفت: مردم هم اگر می‌خواهند عید خوبی داشته باشند به پروتکل های بهداشتی توجه کنند در غیر این صورت ممکن است عید بسیار سختی پیش‌رو داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،هوشنگ بازوند امروز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، با اشاره به روند افزایشی تعداد بستری های استان اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا تعدادی از استانها به لحاظ بستری بیماران کرونا سیر صعودی داشتند که متاسفانه استان کرمانشاه یکی از آنهاست.

استاندار کرمانشاه افزود: متاسفانه آمار بستری ها در استان از ۱۳۰ نفر در هفته های گذشته به ۱۷۰ نفر رسیده است و این علی رغم تذکرات و توصیه هایی است که بارها بر آن تاکید داشتیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر توصیه های بهداشتی رعایت نشود طی هفته های آینده این آمار بالاتر خواهد رفت که علاوه بر تهدید جان مردم، متاسفانه مشکلات اقتصادی هم ایجاد خواهد کرد.

 وی گفت: از رسانه ها و مطبوعات تقاضا می‌کنیم این خطر را به مردم اعلام کنند و مردم هم اگر می‌خواهند عید خوبی داشته باشند به پروتکل های بهداشتی توجه کنند در غیر این صورت ممکن است عید بسیار سختی پیش‌رو داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: ماه بهمن، ماه پیروزی نظام جمهوری اسلامی است و خوشبختانه می‌بینیم در بهمن ۹۹ نیز شکست ترامپ که بزرگترین دشمن ما محسوب می‌شود رقم خورد و از قدرت ساقط شد.

بازوند از مدیران خواست در آستانه دهه فجر برای افتتاح پروژه‌ها برنامه‌ریزی کنند و بیان داشت: ممکن است تعدادی از پروژه ها توسط رئیس‌جمهور به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح شود.

این مقام ارشد ضمن اشاره به ۴ پروژه صنعتی بزرگ در حوزه نفت و گاز استان کرمانشاه گفت: پروژه آناهیتا که سهامداران آن مشخص شده و ۶۷ درصد آن قرارگاه خاتم بر عهده گرفته و مابقی توسط وزارت نفت انجام خواهد شد، همچنین پروژه اسلام‌آباد با سرمایه‌گذاری دولت در حال انجام است و در شورای اقتصادی هم مصوب شد که به زودی قرار داد اصلی آن تنظیم شود.

وی ادامه داد: دو پروژه دیگر نیز در یک میدان گازی در محدوده گیلانغرب و سرپل ذهاب تعریف شده اند که کار بزرگی است و حتماً بنا داریم ستاد راهبردی به این منظور تشکیل دهیم.

بازوند خاطرنشان کرد: این چهار پروژه منجر به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌شود که می‌تواند تحول بسیار بزرگی در استان به وجود آورد.

استاندار کرمانشاه همچنین به کاهش نرخ بیکاری استان اشاره کرد و اظهار داشت: رسیدن به رتبه هفتم بیکاری در این شرایط با وجود تمامی بحرانها و مشکلات کار بزرگی است و این نشان می‌دهد که استان ما توانست از تهدیدها فرصت ایجاد کند و فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص محقق شود.

بازوند خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۷۳ میلیارد تومان اعتبار جذب نشده در خزانه وجود دارد و این در حالیست که بسیاری از دستگاه‌ها اعلام می‌کنند برای اجرای پروژه‌ها پول نیاز دارند لذا باید این مشکل حل و فصل شود.

وی بیان داشت: مدیران باید متولی توسعه استان باشند و برای جذب بودجه تلاش کنند.

استاندار کرمانشاه افرود: مگر قرار نیست مدیران مشکلات مردم را حل و فصل کنند! بنابراین نمی توانند راحت بگویند نمی توانیم پول جذب کنیم.

وی خاطر نشان کرد: عدم جذب بودجه از طرف برخی مدیران بزرگترین ضعف برای آنها محسوب می شود، اگر مدیری نتوانست این کار را انجام دهد موضوع را کتبی به ما اعلام کند تا ما هم به وزیر مربوطه اطلاع دهیم.

بازوند گفت: زیرساخت های پایانه های مرزی شوشمی و شیخ صله متعلق به مردم هستند مدیر منطقه نباید به راحتی اعلام کند نمی توانم بودجه مربوطه را جذب کنم.

استاندار افزود: در حوزه اقتصادی ۱۲۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد مشخص شده است که عموماً اقتصادی هستند و جمع‌بندی ما این است که این تعداد پروژه را که می‌توانند تحول اقتصادی در استان به وجود آورند در سال ۹۹ به اتمام برسانیم لذا نیاز به مدیریت جهادی داریم.

استاندار در ادامه به پروژه تله کابین نیز اشاره ای داشت و گفت: مشکلات این پروژه باید هر چه سریعتر حل و فصل شود چرا که هنوز مجوز لازم را از میراث فرهنگی دریافت نکرده و زمین آن هم تعیین تکلیف نشده است و اگر این مشکل مرتفع نشود ممکن است در ادامه راه با بحران جدی مواجه شوند.

وی تاکید کرد: اگر ابهامی در پروژه ای وجود دارد باید قبل از تشکیل جلسات مشکلات آن حل و فصل شوند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها