سرویس: ورزشی کد خبر: 404818 09:42 - 1399/11/08

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مرصاد:

عمر برخی از پروژه های روی زمین مانده به ۶۰ سال می رسد

عمر برخی از پروژه های روی زمین مانده به ۶۰ سال می رسد

مرصاد نیوز: عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: عمر برخی از پروژه هایی که بر روی زمین مانده به ۶۰ سال نیز می رسد، پیمانکاران از این شرایط بدشان نمی آید زیرا با تأخیر پروژه، تعدیل دریافت می‌کنند.

اسماعیل حسین زهی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، در خصوص تکمیل پروژه های ورزشی نیمه کاره اظهار داشت: در فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بحث های اولیه انجام و قرار شد با کارشناسان و سرمایه‌گذاران جلسات متعددی برگزار شود تا دولت در صورت امکان پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار کند.

وی افزود: صحبت‌های های اولیه انجام شده اگرچه ممکن است تحقق نیابد.

حسین زهی تصریح کرد: عمر برخی از پروژه هایی که بر روی زمین مانده به ۶۰ سال نیز می رسد.

وی عنوان کرد: پیمانکاران از این شرایط بدشان نمی آید زیرا با تأخیر پروژه، تعدیل دریافت می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: از وزارت ورزش انتظار داریم با سازمان برنامه و بودجه جلساتی را برگزار کند و توافقات لازم انجام شود تا کاری برای تکمیل پروژه های نیمه کاره انجام شود.

حسین زهی واگذاری پروژه های نیمه کاره را مناسب ارزیابی و عنوان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی دولت، سرمایه گذار بخش خصوصی نه تنها در حوزه پروژه های ورزشی بلکه در حوزه پروژه‌های عمرانی باید ورود کند.

حسین زهی تصریح کرد: برخی از پروژه ها نظیر ورزشگاه‌های ۲ و ۳ هزار نفره سالها است که ناتمام مانده اند در حالی که نه با پیمانکار خاتمه کار انجام شده و نه قرارداد فسخ شده و همین هزینه های گزافی بر دولت تحمیل کرده است.

وی عنوان کرد: یکی از مباحث طرح شده در مجلس شورای اسلامی این است که هنگام تخصیص بودجه باید شاخص‌های کمتر توسعه یافتگی استانها لحاظ شود.

وی افزود: در واقع نباید تخصیص اعتبارها یکنواخت انجام شود بلکه باید درصد تخصیص به استان های کمتر توسعه یافته افزایش یابد در غیر این صورت فاصله میان استان‌های کمتر توسعه یافته و  توسعه یافته بیشتر می شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها