سرویس: اجتماعی کد خبر: 404863 13:07 - 1399/11/09

مرصاد گزارش می دهد؛

دستاوردهای انقلاب در استان کرمانشاه/ گازرسانی صد درصدی در شهرستان سنقروکلیایی

دستاوردهای انقلاب در استان کرمانشاه/ گازرسانی صد درصدی در شهرستان سنقروکلیایی

مرصاد نیوز: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی گازرسانی به شهر و روستاهای کشور بوده که استان کرمانشاه نیز در این زمینه پیشرفت قابل توجهی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد،  نگاهی گذرا به پیشینه تولید و گازرسانی در سطح کشور در قبل از انقلاب و سالهای پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نشان می دهد گام‌های بسیار بزرگی در این راستا برداشته شده است. یکی از اقدامات مهم در این راستا گازرسانی به روستاهایی است که پیش از این برای تامین سوخت با مشکلات فراوانی روبرو بوده اند. 

در این راستا با پیگیری های به عمل آمده توسط حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا نماینده مردم سنقروکلیایی و دیگر مسئولین ذیربط، سنقروکلیایی در صدر آمار گازرسانی شهرستان های استان کرمانشاه قرار دارد.

سنقروکلیایی اولین شهرستان استان کرمانشاه با ضریب ۱۰۰ درصدی گازرسانی

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: با اتصال روستای حسین آباد قوری چای به عنوان آخرین روستای شهرستان به شبکه گاز سراسری، شهرستان سنقروکلیایی به اولین شهرستان استان کرمانشاه تبدیل شد که به ضریب گازرسانی ۱۰۰ درصدی رسیده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ادامه داد: بر اساس تلاش های صورت گرفته در جهت تکمیل زیر ساخت های سنقروکلیایی از ابتدای نمایندگی تا کنون بیش از ۱۳۰ روستای شهرستان به شبکه سراسری گازرسانی متصل شده اند.

نماینده مردم شهرستان سنقروکلیایی خاطر نشان کرد: وجود زیرساخت های لازم در روستاها و دورافتاده ترین نقاط شهرستان علاوه بر ایجاد آسایش و امنیت برای مردم ، قطعا خیر و برکات فراوانی نیز در راستای ایجاد اشتغال و بازگشت روستائیان به وطن خود خواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین سید جواد حسینی کیا در پایان ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم قدم های خود در تکمیل زیرساخت های شهرستان را در حوزه های دیگر محکم و سریعتر برداریم.

برخورداری روستاهای شهرستان سنقروکلیایی از نعمت گاز طبیعی

غلامرضا مرتضوی با اشاره به واگذاری ۱۲ هزار اشتراک از سال ۹۲ تاکنون افزود: با اجرای پروژه های گازرسانی در این شهرستان اکنون ۳۲ هزار مشترک  روستایی و شهری از این نعمت برخوردار هستند.

وی افزود: گازرسانی در شهرستان سنقروکلیایی با توجه به موقعیت جغرافیایی و با وجود کوهستانی و سردسیر بودن منطقه همواره سختی هایی را به همراه داشته که با تلاش بی‌وقفه خدمتگزاران و خادمین این حوزه اکنون صددرصد روستاهای این شهرستان از گاز طبیعی برخوردار هستند.

مرتضوی بیان کرد: سنقروکلیایی اولین شهرستان سبز استان است که در فهرست تکمیل گازرسانی کشور قرار گرفته است.

وی افزود: جهش بزرگ دولت در گازرسانی به روستاها با ضریب نفوذ ١٠٠ درصدی به قدری چشم‌گیر است که این رقم در مقایسه با ٨ سال پیش در شهرستان تنها به مقدار ۱۰ درصد بود.

فرماندار سنقروکلیایی در پایان ضمن اشاره به تحقق این دستاورد در سایه همدلی همگانی از پیگیری های استاندار محترم و زحمات نماینده محترم مردم شریف شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مسئولین و دست اندرکارانِ تحقق این مهم تقدیر و تشکر کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها