سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 404869 11:38 - 1399/11/09

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب خبر داد:

افتتاح پنج پروژه گردشگری سرپلذهاب در دهه فجر با اعتبار بیش از ۶۷ میلیارد ریال

افتتاح پنج پروژه گردشگری سرپلذهاب در دهه فجر با اعتبار بیش از ۶۷ میلیارد ریال

مرصاد نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب گفت: پنج پروژه با اعتبار بیش از ۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات زلزله و ملی در این شهرستان در ایام مبارک فجر افتتاح می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مظفر غلامی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: پنج پروژه گردشگری به مبلغ ۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  از محل اعتبارات زلزله و ملی در این شهرستان در ایام مبارک فجر مورد بهره برداری و افتتاح قرار می گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب افزود: اقامتگاه بوم گردی پیران با اعتبار ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اقامتگاه بومگردی کیاسان قراویز با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سالن غذاخوری و رستوران بین راهی پونه با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع خدمات رفاهی طاق گرا با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال، محوطه گردشگری طاق گرا با اعتبار ۲۰میلیارد ریال از پروژه های گردشگری و بوم گردی است که مورد افتتاح قرار می گیرد.

وی یادآور شد: سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیل ها استفاده و بهره برداری شود.

سرپل ذهاب یکی از مناطق استان کرمانشاه است که دارای پیشینه و قدمت چند هزار ساله است و در این شهرستان 224 اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که از این تعداد تاکنون 146 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها