سرویس: ورزشی کد خبر: 404952 10:12 - 1399/11/12

دستاوردهای انقلاب مردم در کرمانشاه؛

تحول بزرگ در حوزه ورزش کرمانشاه/ از حضور بیشتر بانوان تا رشد سرانه ورزشی

تحول بزرگ در حوزه ورزش کرمانشاه/ از حضور بیشتر بانوان تا رشد سرانه ورزشی

مرصاد نیوز: یکی از بخش هایی که پس از انقلاب در ایران با رشد چشمگیری روبرو شده، بخش ورزش و اماکن‌ ورزشی در کشور و به خصوص در استان کرمانشاه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، انقلاب اسلامی نه تنها در حوزه سیاست در کشور تغییرات ساختاری ایجاد کرد بلکه موجب شد تا دیگر بخش های کشور نیز با تحول جدی روبرو شوند.

یکی از بخش هایی که پس از انقلاب در ایران با رشد چشمگیری روبرو شده، بخش ورزش و اماکن‌ ورزشی در کشور و به خصوص در استان کرمانشاه است.

جلال عزیزی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: مجموع ورزشکاران سازماندهی شده در استان کرمانشاه به ۸۵ هزار نفر می‌رسد که دو برابر این جمعیت را ورزشکاران غیر سازماندهی  تشکیل می دهد.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: حدود ۲۵ درصد جمعیت استان کرمانشاه در حوزه ورزش همگانی فعالیت می کنند که نسبت به پیش از انقلاب از نظر فعالیت در حوزه ورزش همگانی و سازماندهی شده شاهد افزایش بسیار چشمگیری هستیم.

عزیزی گفت: سبک زندگی مردم هم نسبت به گذشته تغییر یافته در واقع در گذشته مردم با سبک زندگی سنتی فعالیت های روزانه و تحرک بدنی بسیاری داشتند اما امروز با تغییر سبک از سنتی به صنعتی مردم بیشتر نیازمند فعالیت بدنی و ورزش هستند تا از ناراحتی های ناشی از کم تحرکی کاسته شود.

وی عنوان کرد: در این زمینه حوزه ورزش و جوانان استان کرمانشاه در سطح کشور موفق عمل کرده و سهم عمده ای در تحرک و فعالیت جسمانی ایجاد کرده است.

عزیزی گفت: ۳۵ تا ۴۰ درصد جمعیت ورزشکار استان کرمانشاه را بانوان تشکیل می‌دهد که نسبت به قبل از انقلاب، بانوان در بحث ورزش حضور بیشتری داشته اند که نیازمند توسعه ابنیه و اماکن ورزشی جهت انجام فعالیتهای ویژه بانوان هستیم.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه افزود: قبل از انقلاب سرانه ورزشی بسیار پایین و حدود ۲۰ صدم متر مربع بود در حالی که جمعیت زیادی وجود نداشته که درحال حاضر با وجود اینکه  جمعیت رشد زیادی داشته، به بیش از یک متر مربع رسیده است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها