سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 405001 11:08 - 1399/11/13

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مرصاد:

یکی از معضلات سیستم بانکداری اسلامی بانک های خصوصی است

یکی از معضلات سیستم بانکداری اسلامی بانک های خصوصی است

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از معضلات سیستم بانکداری اسلامی بانک های خصوصی است که با مردم همراهی نمی کنند و قاعده بازی را نمی پذیرند.

علی رضایی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: یکی از معضلات سیستم بانکداری اسلامی بانک های خصوصی است که با مردم همراهی نمی کنند و قاعده بازی را نمی پذیرند و در واقع به فکر اقشار ضعیف جامعه نیستند بلکه به دنبال بنگاه داری و سودآوری هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه کجای بانکهای ما اسلامی است، تصریح کرد: در حال حاضر بانکها دنبال سودآوری، انباشت سرمایه و خرید ملک هستند درحالی که باید به دنبال ارائه خدمات به مردم باشند.

رضایی با اشاره به نامگذاری سال به نام جهش تولید عنوان کرد: در راستای تحقق این موضوع یکی از نهادها و دستگاه‌های پولی که می‌توانست پای کار آید بانکها بوده در حالی که با مردم هیچ همکاری نداشتند.

وی تصریح کرد: بررسی مواد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران طی چهار روز اخیر در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

رضایی گفت: از مدتها قبل  در قالب طرح ۱۲۰ ماده ای بررسی موضوع مذکور در کمیسیون اقتصادی مطرح شد که به دنبال آن کارگروه پولی بانکی نسبت به بررسی معضلات سیستم بانکداری اقدام کردند.

وی ابراز امیدواری کرد که این طرح برای مردم منشا خیر باشد و تصریح کرد: مردم از بانکها ناراضی هستند زیرا بانکها در پرداخت تسهیلات و ضمانت سختگیری می‌کنند و تعدد ضمانت برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث پرداخت تسهیلات بدون ضامن هم مطرح شده که طبق شرایطی انجام شود.

رضایی گفت: همچنین درصدد افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه هستیم تا باری از دوش طبقات ضعیف جامعه برداشته شود به ویژه پس از شیوع کرونا که تعدادی از کسب و کارهای خرد از بین رفته و عده زیادی شغل خود را از دست دادند.

وی افزود: به همین منظور منابع قابل توجهی برای افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده که امیدواریم در صحن علنی مجلس به تصویب برسد و مردم از مصوبات این طرح بهره مند شوند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها