سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 405077 11:57 - 1399/11/15

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با مرصاد:

اکنون فصل رکود مسکن است/ افراد بیکار با این شرایط هیچ گاه نمی توانند مسکنی بخرند

اکنون فصل رکود مسکن است/ افراد بیکار با این شرایط هیچ گاه نمی توانند مسکنی بخرند

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اکنون فصل رکود مسکن است و قیمتها کاهش نیافته از سوی دیگر بسیاری از افراد قیمت واقعی مسکن را اعلام نمی‌کنند در واقع مشاورین املاک معتقدند این قیمت‌ها مدنظر آنها نیست بلکه صاحبان املاک چنین قیمتهایی را عنوان می کنند.

علی رضایی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: اگر به نمودار تغییرات قیمت مسکن نگاه کنیم، می بینیم که قیمت‌ها به طور غیر واقعی بالا رفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: قیمتها از 20 تا ۵۰ درصد افزایش یافتند که اکنون با کاهش 50درصدی باز هم گران هستند.

رضایی گفت: اکنون فصل رکود مسکن است و قیمتها کاهش نیافته از سوی دیگر بسیاری از افراد قیمت واقعی مسکن را اعلام نمی‌کنند در واقع مشاورین املاک معتقدند این قیمت‌ها مدنظر آنها نیست بلکه صاحبان املاک چنین قیمتهایی را عنوان می کنند.

وی افزود: در حال حاضر خرید مسکن از توان جوانانی که درآمد کمی دارند، خارج است و افراد بیکار نیز با این شرایط هیچ گاه نمی توانند مسکنی بخرند.

رضایی خاطرنشان کرد: قیمت مسکن بالا است و پیش بینی می شود تا پایان  دولت این رکود ادامه داشته باشد.

رضایی گفت: یکی از دلایلی که مسکن وارد رکود شدن بستن مالیات بر خانه های خالی بود که در کمیسیون اقتصادی تصویب شد سپس در صحن مجلس نیز مصوب و به تائید شورای نگهبان رسید و دولت باید به عنوان قانون آن را ابلاغ کند.

وی عنوان کرد: سپس 30 تا 50 درصد در قیمت اجاره و فروش افزایش یافت و مردم برای فرار از مالیات، خانه های خالی را رهن و اجاره دادند.

رضایی خاطر نشان کرد: با این حال بازهم قیمتها غیر واقعی است اما به وضعیت اقتصادی بستگی دارد که امیدواریم شاهد روند کاهشی قیمت مسکن باشیم تا به قیمت واقعی نزدیک شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها