سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 405234 13:08 - 1399/11/19

رئیس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه:

بحث افول آمریکا واقعا جدی است/ انقلاب اسلامی شروع یک تغییر است

بحث افول آمریکا واقعا جدی است/ انقلاب اسلامی شروع یک تغییر است

مرصاد نیوز: رئیس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه گفت: بحث افول آمریکا واقعا جدی است و مردم این سعادت و شانس را دارند که غرق شدن آمریکا را ببینند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در سلسله نشست های مجازی دهه مبارک فجر، محمدهادی صحرایی رئیس سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه به تشریح موضوع "رسانه؛ انقلاب، گام دوم" پرداخت.

وی با اشاره به تاریخچه و اهمیت رسانه به یک تعریف کلی در خصوص رسانه پرداخت و اظهار داشت: رسانه ابزاری برای انتقال پیام است و در زمانی از دود و آتش و کبوتر برای انتقال پیام استفاده می شد. و هم اکنون این ابزار به تبلت و موبایل و... تبدیل شده است.

صحرایی ادامه داد: رسانه دو سو دارد فرستنده و گیرنده و پیامی که بین این دو انتقال می شود و رسانه به دو گروه تقسیم می شود: جمعی و اجتماعی، رسانه های جمعی تلویزیون، رادیو و... که گیرنده جمعی از افراد هستند و فرستنده یک مکان خاص است و در طرف مقابل رسانه های اجتماعی را داریم و به این معنا که گروهی با گروهی در تعامل هستند و افراد می توانند اظهار نظر کنند و یک کار گروهی است.

مسئول بسیج رسانه استان کرمانشاه در خصوص گام دوم عنوان کرد: اگر ما شناخت اجمالی از تاریخ نداشته باشیم به هیچ عنوان نمی توانیم در درک آن موفق باشیم و نمی دانیم گذشته ما چگونه بوده و نتیحه کاملی در خصوص انقلاب اسلامی نداریم و مقام معظم رهبری عنوان کرده که تاریخ صد ساله داشته باشیم که اگر نباشد در ادامه می گوید که تحلیل گرها تحولات را آنگونه که می خواهند برای ما بیان می کنند و این اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به تاریخ ایران از قاجار تا رضاشاه گفت: ما در 100 سال پیش از اواخر قاجار ۱۲۹۵ که قحطی بزرگی همزمان با جنگ جهانی پیش آمد تقریبا ۹ میلیون نفر حدود نیمی از مردم ایران دچار قحطی و بیماری انگلیسی شدند و با این وضع اگر ما تاریخ را بدانیم متوجه می شویم که این افراد دوست ایران نبوده و نیستند و اتفاقات تاریخی ریشه ها و پیامد هایی دارد که به قحطی ختم نشد. در این دوران ها قدرت روحانیت گرفته شد و با آمدن روشنفکری دیگر رمقی برای اتفاقات بزرگ آینده نداشت و در همین ایام رضا شاه بر روی کار آمد و جلسات آیرون ساید(افسر ارشد ارتش بریتانیا در ایران) و... بود و همه این ها باعث قدرت گرفتن انگلیس، امریکا و ... شد.

این تحلیلگر سیاسی بیان داشت: در دست گرفتن قدرت رضاشاه منجر به حوادث بسیار ناگواری در ایران شد، حادثه گوهر شاد و کشف حجاب اتفاقات دیگری است که فرهنگ سازی از جانب آنها به میان آمد و جریان دیگر بحث ساختار سازی در حکومت ایران سالاری آن زمان به وجود آورد و در نهایت در سال ۱۳۲۰ همان افرادی که او را روی کار آوردند او را کنار گذاشتند.

وی با اشاره به دوران حکومت محمدرضا شاه، گفت: وی جوانی بود که تجربه زیادی نداشت و در فرنگ تحصیل کرده بود و این منظومه فکری او را تشکیل داده بود.

وی افزود: نهضت امام در سال ۱۳۴۲ علنی شد در حالیکه پیش از این تاریخ آغاز شده بود که در ادامه به پیروزی انقلاب رسید که با اتکای به نسخه امام (ره) بود.

صحرایی تصریح کرد: امام خمینی(ره) نظریه ولایت فقیه را به عنوان یک شخص آگاه مطرح کردند که در نهایت به یک نظریه ای قابل اجرا درآمد و همین نسخه می گوید که جمهوری اسلامی با علم شروع شد و به فهم عمیق تر ما به جمهوری اسلامی اشاره می کند.

وی افزود: انقلاب در اکثریت عرصه ها انقلاب موفقی بوده اما  در بعضی از عرصه ها کوتاهی هایی هم صورت گرفته که نامگذاری های هرساله مقام معظم رهبری که در سال نو انجام می شود در جهت سیاستگذاری های کلان و برنامه ریزی در راستای اهداف انقلاب است.

مسئول بسیج رسانه استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: یک زمانی برای کشور داری مستشار خارجی می آوردیم ولی امروز مسئولین ما به دعوت کشورها می روند و کار مستشار انجام می دهند، شخصیت هایی به مانند حاج قاسم سلیمانی که در بغداد و سوریه کارهایی بسیار بزرگ و تاثیر گذاری در منطقه و حتی جهان انجام دادند.

صحرایی با اشاره به این مثنوی مولوی (آنچه در آینه جوان بیند، پیر در خشت خام آن بیند)، عنوان کرد: ما اگر بخواهیم واقع بین باشیم مطالب گام دوم انقلاب در اصل یک آینه است که مقام معظم رهبری در خشت خام نظر کرده و آن را برای نسل جوان بیان کرده است. 

وی افزود: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بحث شعارهای انقلاب اسلامی و نداشتن تاریخ مصرف را مطرح می کنند، مثلا انقلابی که در هند به وجود آمد به آن استقلال و هویتی که باید نرسید و مثال های دیگر چون روسیه نتایجی که می خواستند حاصل نشد و هشتاد سال دچار افکار کمونیسم بود.

صحرایی گفت: انقلاب اسلامی شروع یک تغییر است و نباید متوقف شود که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به صراحت فرموده؛ ما دنبال یک نظام انقلابی هستیم.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری یادآور شد: بحث افول آمریکا واقعا جدی است و مردم این سعادت و شانس را دارند که غرق شدن آمریکا را ببینند.

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها