سرویس: اجتماعی کد خبر: 405698 13:56 - 1399/12/03

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص ) استان کرمانشاه:

نمی‌توانیم فضای ارزشمند راهیان نور را در مباحث پرورشی آموزش و پرورش نادیده بگیریم

نمی‌توانیم فضای ارزشمند راهیان نور را در مباحث پرورشی آموزش و پرورش نادیده بگیریم

مرصاد نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص ) استان کرمانشاه گفت: نمی‌توانیم فضای ارزشمند راهیان نور را در مباحث پرورشی آموزش و پرورش نادیده بگیریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سردار بهمن ریحانی در جلسه افتتاحیه راهیان نور مجازی، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه راهیان نور گنج ارزشمندی است که هرچه توانستیم از آن بدست آوردیم، اظهار داشت: به دنبال شیوع کرونا یک بستر ارزشمند فرهنگی و تربیتی را از دست دادیم.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه افزود: این فضا مملو از فرهنگ ایثار، شهادت، از خودگذشتگی، خود باوری، عزت و سربلندی ملت ایران بوده است.

وی عنوان کرد: امروزه با هماهنگی سازمان بسیج و وزارت آموزش و پرورش اردوهای راهیان نور به صورت مجازی برگزار می شود هر چند که عطر آن یادمان ها را نداریم اما رغبتی ایجاد می شود که با از بین رفتن این بیماری با شتاب بیشتری در یادمان ها حضور یابیم.

سردار ریحانی خاطرنشان کرد: هماهنگی خوبی انجام شده تا بتوانیم به زیارت یادمان ها برویم و از اقداماتی که در آن جغرافیا در فضای شهید و شهادت انجام شده، استفاده کنیم.

سردار ریحانی تصریح کرد: نمی‌توانیم این فضای ارزشمند راهیان نور را در مباحث پرورشی آموزش و پرورش نادیده بگیریم البته متصدیان آموزش و پرورش، مدیران و معلمان هم می‌دانند راهیان نور بهترین بستر تربیتی و پرورشی در این فضای آموزشی است.

وی افزود: یادداشت های بسیاری از دانش آموزان وجود دارد که بسیاری از آنها در اردوهای راهیان نور یک دوره جدید را در زندگیشان آغاز کردند.

سردار ریحانی گفت: در این 42سال حوادث، تهدیدها، اتفاقات و چالش‌های زیادی برای نظام ایجاد شده اما هیچ کدام ما را از مباحث تربیتی و اعتقادی باز نداشته است، ویروس کرونا هم نباید ما را از این بستر ارزشمند دور نگهدارد.

وی افزود: در همه حوادث، مسائل و مشکلات راه اعتقادی خود یعنی تفکر ارزشمند انقلابی که در جوانان این مسیر همیشگی بوده نباید فراموش شود.

سردار ریحانی گفت: امروزه در این فضا یک بیماری و تهدید وجود دارد که سبب شده اگر نتوانیم به صورت واقعی در یادمان های دفاع مقدس حضور یابیم مجازی بهره‌برداری کنیم.

وی عنوان کرد: عده بسیاری از خواندن کتاب و رمان و دیدن فیلم لذت می برند اما این کار زمانی ارزشمند است که محتوایش نیز دارای ارزش باشد.

سردار ریحانی تصریح کرد: کاری ارزشمند بین سپاه و آموزش و پرورش آغاز شده در عین حال باید محتوا سازی هم انجام شود و این انتظار از قرارگاه راهیان نور می رود که بتواند محتوای خوبی تولید کند تا اثرگذار باشد.

سردار ریحانی گفت: با توجه به اینکه در برگزاری اردوهای راهیان نور غرب میزبان همه کشور بوده ایم امروز هم در این فضای مجازی و تولید محتوا باید میزبان خوبی باشیم زیرا دیگر استانها شاید نتواند از نظر بعد مسافت و... مانند ما برنامه ریزی و تولید محتوا کنند بنابراین ما باید این کار را برای همه استانهای کشور انجام دهیم.

وی عنوان کرد: نگاه مسئولان سپاه و آموزش و پرورش نباید تنها به ۴۰ هزار دانش‌آموز استان باشد زیرا در سطح کشور دو بستر راهیان نور غرب و جنوب داریم و از آنجا که دیگر استانها نمی‌توانند محتوا ایجاد کنند ما باید این کار را انجام دهیم و استان کرمانشاه را بهتر بشناسانیم .

سردار ریحانی گفت: این هماهنگی میان آموزش و پرورش و سپاه در جهت تقویت فضای تربیتی می‌تواند اثرگذار باشد و امیدواریم باتوجه به اینکه نیات خدایی است بتوانیم در این فضای تربیتی نسبت به قبل چیزی کم نگذاریم.

سردار ریحانی خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای راهیان نور مجازی با نام یا صاحب العصر و الزمان افتتاح می شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها