سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 405739 20:23 - 1399/12/04

در راستای برنامه دوشنبه های فرهنگ و کتاب در اسلام آبادغرب برگزار شد؛

رونمایی از کتاب مشق کلهر و اثر خوشنویسی استاد محمدعلی مرادی نیا

رونمایی از کتاب مشق کلهر و اثر خوشنویسی استاد محمدعلی مرادی نیا

مرصاد نیوز: در راستای برنامه دوشنبه های فرهنگ و کتاب در اسلام آبادغرب از چاپ چهارم کتاب مشق کلهر و اثر خوشنویسی استاد محمدعلی مرادی نیا با حضور مسئولین رونمایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از بازی دراز، در مراسمی با حضور مسئولین شهرستان عصر امروز از چاپ چهارم کتاب مشق کلهر و اثر خوشنویسی استاد محمدعلی مرادی نیا باعنوان یار مهربان در زادگاهش روستای انجیرگ رونمایی شد.

خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اسلام آبادغرب اظهار کرد: روستاهای  دوستدار کتاب در شهرستان اسلام آبادغرب یک نمونه و الگوی فرهنگی برای دیگر روستاهای استان و کشور می باشند.

وی افزود: برنامه دوشنبه های فرهنگ و کتاب می تواند بعنوان یک رویکرد فرهنگی به شهرستان اسلام آبادغرب جایگاه ویژه ای ببخشد وهدف از اجرای این برنامه ها با استفاده از ظرفیت های نخبگان منطقه ایجاد نگرش مثبت نسبت به شهرستان هستیم.

وی افزود: استاد مرادی نیا عضو انجمن خوشنویسان و شکسته نویسان ایران معاصر و دارای مدرک ممتاز و فوق ممتاز بوده خوشنویسی واخذ درجه ملی هنر از شورای عالی هنرمندان ایران و دارای گواهینامه درجه سه هنری وزارت ارشاد است و تابلوهای  ایشان جزو اثرات برگزیده کشوری و بین المللی می باشد و قعطا" اگر بخاطر محدودیت های کرونا نبود باید یک مراسم باشکوه جهت بزرگداشت این استاد ارجمند در زادگاهش برگزار می شد.

سیروس عبدی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اسلام آبادغرب در این آیین عنوان کرد: استاد مرادی نیا از فرهنگیان عزیز شهرستان و برترین خوشنویسان کشور هستند و این برنامه از جهت اجرا در یک روستا و در راستای فرهنگ کتاب و تقدیر از یک استاد فرهنگی حائز اهمیت است و این اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد قابل تقدیر است.

وی افزود: هیچ زبانی در دنیا به اندازه هنر بین المللی و قابل فهم نیست، زمانی که یک شعر یا اثر هنری با خط زیبا نقش ببندد خیلی تأثیرگذار است و به همین خاطر اسم کلهر(محمدرضا کلهر) که با هنر خوشنویسی عجین شده فراموش شدنی نیست.

محمد صیدمحمدی بخشدار مرکزی اسلام آبادغرب نیز در این آئین گفت: روستای انجیرگ از روستاهای نابغه پرور است و افتخارات بزرگی از این روستا برای کشور اسلامی مان رشد و پرورش یافته اندو استاد مرادی نیا بعنوان یک فرهنگی هنرمند از افتخارات استان و منطقه می باشند.

 

 

 

استاد محمدعلی مرادی نیا ضمن تشکر از مسئولین، عنوان کرد: بزرگانی در این منطقه و آب و خاک داشته ایم که در جامعه امروزی مغفول مانده اند و استاد محمدرضا کلهر (استاد صاحب سبک خوشنویسی در دوره قاجار) که اهل این دیار می باشند از این جمله اند و هدف از نامگذاری این کتاب بعنوان مشق کلهر زنده نگهداشتن یاد این استاد و هنرمند ارجمند است.

در خاتمه این آیین از چاپ چهارم کتاب آموزش خط تحریری مشق کلهر از حرف تا حکایت و اثر خوشنویسی استاد محمدعلی مرادی نیا توسط مسئولین رونمایی شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان اسلام آبادغرب با اهدای لوح تقدیر از استاد محمدعلی مرادی نیا تقدیر بعمل آورد.

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها