سرویس: اجتماعی کد خبر: 405809 12:46 - 1399/12/06

آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن+ تصویر

آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی طرح اقدام ملی مسکن+ تصویر

مرصاد نیوز: امروز عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی مسکن طرح اقدام ملی( تعاونی کارکنان شهرداری) در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امروز چهارشنبه عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی مسکن طرح اقدام ملی (تعاونی کارکنان شهرداری) در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در کرمانشاه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و شهرسازی آغاز شد.

این پروژه در ۳۸ بلوک ۲۸ واحدی ساخته می شود که طی آن ۱۰۶۴ واحد مسکونی در اختیار خانوارها قرار می گیرد.

 این واحدها بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار است تا سه سال آینده احداث و آماده بهره برداری شوند.

۲۲ هزار واحد بر حسب نیاز در کرمانشاه در دست اقدام است/ از سال ۹۲ تا کنون ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل اعضاء شده است

نعمت الله ترکی در این‌ مراسم اظهار داشت: یکی از دغدغه های اصلی در حوزه مسکن و شهرسازی تامین مسکن است که در این بخش بر اساس آنچه نیاز کشور و دهک های پایین هستند برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: پیش بینی کردیم که توانایی احداث و ساخت ۴۷۰ هزار واحد مسکن در کشور را داریم‌ که در حال حاضر در قالب طرح ملی مسکن در دست انجام است و به این منظور زمین و تسهیلات آنها تامین شده و الان در مرحله اجرا هستند.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس در کرمانشاه ۲۲ هزار واحد بر حسب نیاز به همت راه و شهرسازی و دیگر دستگاه های متولی هدف گذاری و در دست اقدام است.

ترکی بیان داشت: نقش اصلی وزارت راه و شهرسازی هماهنگی، پیگیری و رصد مشکلات و مسائل در سطح کلان کشور است و اقدامات خوبی تاکنون در این راستا شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در دهه فجر امسال نزدیک ۱۰۵ پروژه در سطح کشور در حوزه آزادراه و بزرگراه افتتاح شد که نشان دهنده عزم جدی مسئولین است.

این مسئول گفت:  در پایان سال ۱۴۰۰ مردم ثمره خدماتی را که در طی ۸ سال دولت تدبیر و امید که در حوزه راه و شهرسازی وعده داده بود، می بینند.

وی همچنین به اقداماتی در حوزه حمل و نقل دریایی و هوایی اشاره کرد و افزود: علی رغم تحریم های ظالمانه در طول این ۸ سال، خدمات اثرگذاری در این حوزه ها انجام گرفت و در بحث صادرات و واردات و همچنین پروازها هیچ خللی به وجود نیامده است.

ترکی اظهار داشت: از سال ۹۲ تا کنون ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل اعضاء شده است و امروز می توان گفت بخش اعظم مشکلات حل و فصل شده و بالای ۹۹ درصد واحدها تحویل شده اند و آن یک درصد هم واحدهایی هستند که مشکل حقوقی و قضایی دارند و قول دادیم‌ تا نیمه اول ۱۴۰۰ آنها را نیز پوشش دهیم.

عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی برای خانواده های شهدا آغاز شده است 

مهرداد سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه این مراسم بیان داشت: استان کرمانشاه قابلیت های فراوانی در حوزه های مختلف دارد چنانچه در زلزله سال ۹۶ شاهد بودیم با تلاشهای استاندار و همدلی و همراهی مسئولین کار بزرگی انجام گرفت و تهدید را به فرصت تبدیل کردیم و توانستیم ۱۰۷ هزار واحد مسکونی آسیب دیده را در کوتاهترین مدت احداث و تعمیر کنیم.

وی از آغاز به کار ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: در همین راستا عملیات اجرایی ۵ هزار واحد مسکونی نیز برای خانواده های شهدا آغاز شده است تا در مجموع ۲۲ هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه احداث شود.

سالاری بیان داشت: در پروژه تعاونی کارکنان شهرداری ۱۰۶۴ خانوار صاحب خانه می شوند تا به آرامش خاطر برسند و در این راه مسئولین و متولیان ‌امر تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات خوب در اقدام ملی این است که مخاطبین در دهک های پایین و میانی واقع شده اند و تفاوت آن با طرح قبلی تحت عنوان مسکن مهر این است که کسانی در این طرح مشارکت می‌کنند متقاضی موثر هستند و بخشی از آورده را در بانک مسکن سپرده گذاری می‌کنند و تسهیلات بانکی همزمان با آورده به پروژه تزریق می‌شود و بر این اساس توقف پروژه به علت کمبود منابع مالی امکان ندارد.

سالاری گفت: همچنین این پروژه در نقاطی تعریف شده که زیرساخت های لازم از جمله آب ، برق و... وجود دارد و هیچ‌گونه نگرانی به لحاظ خدمات زیربنایی وجود ندارد.

 از ۶ ماه پیش آماده سازی زمین‌ پروژه در دستور کار قرار گرفت 

حیدری مدیر این پروژه با بیان اینکه این پروژه پس از ۲۰ سال راکد ماندن به همت استاندار و شهردار فعال شده است، گفت: از ۶ ماه پیش آماده سازی زمین‌ پروژه در دستور کار قرار گرفت و ساخت واحدها از امروز شروع و از اردیبهشت سال آینده با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: با ساخت این پروژه ۱۰۶۴ خانوار صاحب خانه خواهند شد و امیدواریم با برگزاری جلساتی، مشکلات احتمالی مطرح و برای برطرف شدن آنها تلاش خود را به کار بگیریم.

حیدری افزود: تلاش ما بر این است که در این پروژه از مصالح ساختمانی داخلی استان استفاده شود و همچنین از نیروهای بومی در ساخت پروژه استفاده شود تا اشتغالزایی برای جوانان استان به دنبال داشته باشد.

این زمین که برای پروژه ۱۰۶۴ واحدی تعاونی کارکنان شهرداری کرمانشاه در نظر گرفتیم یکی از تعاونی هایی بود که حدود ۲۰ سال راکد مانده بود

مسعود شریفی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نیز در این مراسم در خصوص اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی، اظهار داشت: پس از تصمیم دولت بر اقدام طرح ملی مسکن در استان کرمانشاه بررسی های اولیه انجام شد و متاسفانه زمین مناسبی جهت تحقق این موضوع نداشتیم و این علی رغم مشکلات حاد مسکن در استان بود.

وی افزود: بر این اساس جلساتی تشکیل و ۳ برنامه کوتاه مدت، میان‌مدت و بلند مدت تعریف شد، در برنامه کوتاه مدت تمام زمین های راه و شهرسازی که قابلیت تغییر کاربری به مسکونی داشتند شناسایی و باعث تعریف یکسری پروژه ها شد.

شریفی گفت: در این راستا ۵ هزار واحد برای بنیاد شهید، ۱۳۰۰ واحد برای ارتش، ۶۰۰ واحد برای ناجا پیش بینی شد و به این ترتیب بحث تامین زمین صورت گرفت.

وی بیان داشت: با توجه به محدودیت های شهر کرمانشاه در یک برنامه بلند مدت ۳۴۰ هکتار از زمین های دولتی که متعلق به راه و شهرسازی بود به شهر کرمانشاه الحاق شد و می توان گفت تا ۱۵ سال آینده شهر کرمانشاه با طراحی بسیار استاندارد تامین شده است و تا اردیبهشت ماه طرح آن نیز آماده خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در برنامه میان‌ مدت شهر را بررسی و فضاهای خالی شناسایی شدند و در همین راستا تعاونی مسکن هایی که چندین سال مشکل داشتند شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: ۲ قطعه زمین بزرگ که یکی متعلق به وزارت دفاع و یکی مربوط به بنیاد مستضعفان بود در محدوده شهر شناسایی کردیم و با تلاش های صورت گرفته توانستیم کار اجرایی این زمین ها را آغاز کنیم.

شریفی با بیان اینکه‌ مشکلات چندین تعاونی شناسایی شده است، افزود: این زمین که برای پروژه ۱۰۶۴ واحدی تعاونی کارکنان شهرداری کرمانشاه در نظر گرفتیم یکی از تعاونی هایی بود که حدود ۲۰ سال راکد مانده بود و پس از برطرف کردن مشکلات توانستیم این پروژه را زنده کنیم و امروز کار اجرایی آن شروع و پروژه رونق گرفت و امیدواریم مشکل سایر تعاونی ها نیز برطرف شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه بیان داشت: برای طرح اقدام ملی برنامه ای که به ما ابلاغ شده بود حدود ۹ هزار واحد است اما امروز کار عملیاتی بالغ بر ۱۷ هزار واحد در حال انجام ‌است.

وی گفت: اگر می خواهیم رونق ساخت و ساز در کشور شکل بگیرد یک همت ملی می خواهد و همه باید در این راستا دست به دست هم بدهند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها