سرویس: اجتماعی کد خبر: 405939 13:08 - 1399/12/09

یادداشت: نورالدین فرزادی

کرونا تهدیدی جهانی علیه سلامت عمومی با تبعات سخت اقتصادی و اجتماعی

کرونا تهدیدی جهانی علیه سلامت عمومی با تبعات سخت اقتصادی و اجتماعی

مرصاد نیوز: کرونا تهدیدی فراگیر و جهانی علیه سلامت عمومی است که تبعات سخت اقتصادی و اجتماعی را نیز به کشورها وارد کرده است و عادی انگاری در برابر این بیماری شرایط سخت گذشته را تکرار خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، نورالدین فرزادی پور* در یادداشتی نوشت: بیش از یکسالی است، خبر شیوع ویروس کرونا جهان را در معرض تهدیدی جدی قرار داد و ایران عزیز هم از خسارات و لطمات اقتصادی و اجتماعی آن بی نصیب نمانده است. علیرغم تکاپوی تیم های درمانی و مشارکت جهانی اما کماکان سایه شوم کرونا بر جهان سنگینی می کند و هیچ کس از گزند آن مصون نیست و در این شرایط تنها راه مقابله، رعایت نکات پیشگیری و خودمراقبتی است.

خوشبختانه در طول یک سال گذشته مردم شریف سرپل ذهاب همراه ملت ایران اسلامی با فهم دقیق، همت عالی و تعهدی جمعی، عمل به محدودیت های پیشگیرانه را سرلوحه اقدامات خود قرار داده اند و در کنار الزامات دولتی برای حراست از سلامت مردم، همیاری داوطلبانه مردم شریف خصوصا اجرای طرح (حاج قاسم سلیمانی ) و هشدار و انذارهای شبکه های اجتماعی برای اقناع مردم قابل تقدیر بوده است .

اهتمام دستگاه های دولتی و جدیت مردم باعث شده است ایران در مقابله و پیشگیری از کرونا کامیابی های ستودنی را تجربه کند اما یکی از آفات همراه با این موفقیت ها ، رواج عادی انگاری و تصور رفع خطر در بین تعدادی از مردم است که در نوع خود می‌تواند شرایط گذشته را به شکل ناگواری تجدید کند.

بنا بر اظهارات مراجع پزشکی ما امروزه دچار نوعی ویروس جهش یافته و کشنده انگلیسی شده‌ایم که توان شیوع آن ۱۰ برابر بیشتر است و کودکان و نوجوانان و جوانان هم در معرض خطر جدی قرار داده است .

مردم شریف و گرانقدر سرپل ذهاب تجربه های گرانسنگی در مدیریت بحران و چیرگی بر شرایط دشوار پسا زلزله داشته اند و تکیه بر این تجربه های مشترک میتوانند گذر از این شرایط و مهار اپیدمی کرونا را تسهیل کند و با هوشیاری و تمسک به دستورات بهداشتی ، سلامت خانواده و جامعه را تضمین نمایند.

اکنون در آستانه سال جدید قرار داریم و یکی از مخاطرات پیش روی ما حجم سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای سال نو می‌باشد که به ادعای کارشناسان در شدت انتقال اپیدمی تاثیر مضاعف دارد . در چنین شرایطی یکی از رسالت های شهروندان و فعالان اجتماعی سرپل ذهاب پرهیز از انجام سفرهای نوروزی و اقناع بستگان برای سفر نکردن به سرپل ذهاب می‌باشد.

در پایان ضمن تشکر از همراهی اطمینان بخش مردم سرپل ذهاب، امیدوارم ماحصل این مراقبت ها و محدودیت ، حفاظت از سلامت مردم و برپایی جشن سرافرازی ملت باشد.

*فرماندار سرپلذهاب

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها