کد خبر: 406094 16:27 - 1399/12/12

فرماندار شهرستان سنقروکلیایی:

نقش کتابداران به عنوان یک کار انسانی و فرهنگی یه نقش برجسته ای است

نقش کتابداران به عنوان یک کار انسانی و فرهنگی یه نقش برجسته ای است

مرصاد نیوز: فرماندار سنقروکلیایی با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت:  کتابداران در حوزه فرهنگی نقش برجسته ای به عنوان کار انسانی و فرهنگی در سطح جامعه ایفا می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،غلامرضا مرتضوی در ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری منظم جلسات این انجمن و اهمیت به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: امروزه با توجه به شرایط وجود ویروس کرونا در جامعه مقوله کتابخوانی هم دچار مشکلاتی شده است اما با توجه به وجود فضای مجازی امر ترویج کتاب و کتابخوانی تعطیل نشده است.

فرماندار سنقروکلیایی افزود: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد زیرساخت های کتابخوانی در نهاد کتابخانه های عمومی به نحو مطلوب در حال پیشرفت است و کتابخانه های عمومی از تمام امکانات و فضا ها بهره می گیرند.

وی با تشکر از روش ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در نهاد کتابخانه های عمومی افزود: برنامه ریزی برای کتابخوان کردن کودکان و نوجوانان باید در اولویت قرار گیرد و خوشبختانه برای این موضوع بخش های خوبی در کتابخانه ها ایجاد شده است.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنقروکلیایی ادامه داد: برای توسعه فرهنگ کتابخوانی باید تمام ادارات و سازمانها با همت مضاعف و بکار گیری جهادی واحد های فرهنگی خود، حمایت از کتابخانه های عمومی و برگزاری مسابقات مربوط به کتاب، کتابخوانی را اولویت رشد فرهنگی خانواده ها قرار دهند. 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها