سرویس: اجتماعی کد خبر: 406141 10:02 - 1399/12/14

معضلی به نام پارک خودروهای حامل سوخت در شهر؛

خطر انفجار کامیون های حامل سوخت بیخ گوش سرپلذهاب/ بمب های متحرک در خیابان های شهر

خطر انفجار کامیون های حامل سوخت بیخ گوش سرپلذهاب/  بمب های متحرک در خیابان های شهر

مرصاد نیوز: اخیراً در شهرستان سرپلذهاب تهدید خطر انفجار ماشین های حامل سوخت در خیابان های شهر از مردم سلب آسایش کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز، اخیرا در شهرستان سرپل ذهاب تردد و توقف ماشین‌های سنگین در مناطق مسکونی و معابر سطح شهر معضلی قابل تامل به وجود آورده است؛ خودروهایی هستند که حامل سوخت هستند از نظر قانون تردد آنها در ساعات پر ‌رفت ‌و ‌آمد روز و در معابر و خیابان‌های شهری ممنوع است اما با قانون شکنی حق شهروندان را ضایع می کنند.  

متاسفانه شاهد حضور خودروهای سنگینی هستیم که خیابان های شهر را به پارکینگ خصوصی خود تبدیل کرده اند و بارها موجب تصادف شده و با این وصف که حامل سوخت هستند امکان انفجار و به بار آوردن خسارات زیادی دور از انتظار نیست.

و این در حالی است که جاده کمربندی شهرستان سرپل ذهاب برای رفت و آمد خودروهای سنگین اختصاص داده شده و تردد و توقف خودروهای مذکور در سطح خیابان های شهر ممنوع است.

این تردد علاوه بر سلب آسایش همشهریان، خطرات فراوانی نیز برای سلامت آنان به همراه دارد.

 بر اساس اظهارات ساکنین، اشغال خیابان ها، ایجاد سر و صدا در نیمه های شب و خطر انفجار تانکرهای حامل سوخت از مردم سلب آسایش کرده و انتظار می رود مسئولین هرچه سریعتر اقدام لازم را بکار گیرند.

  یکی از شهروندان گفت: مسئولین نباید اجازه دهند تانکرها و خودروهای سنگین وارد شهر شوند؛ اگر کوچکترین خطر انفجاری پیش آید خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری داشته و قابل مدیریت و کنترل نیست.  

پارک ماشین های سنگین و حامل سوخت خطر انفجار دارند

 سرهنگ مراد ‌زنگنه رئیس پلیس راهور شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: مکرر در جلسه شورای ترافیک این مسئله را مطرح کردم که پارک ماشین های سنگین و حامل سوخت در سطح شهر خطر انفجار را در پی دارند و همچنین سلامتی مردم و محیط زیست را تهدید می کند؛ در این راستا شهرداری موظف شد که تدبیری برای مدیریت این مسئله داشته باشد که مدت ها است به دلایل نامعلوم اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: مطالبات مردم در این راستا به حق و قانونی بوده و مسئولین مربوطه باید اقدام لازم را بکار گیرند و در این میان پلیس راهور آماده هرگونه مشارکت و همکاری جهت رفاه حال مردم بوده و پای کار است.

احداث پارکینگ عمومی برای خودروهای سبک و سنگین در برنامه ریزی شهری مدنظر قرار گرفته است

 صابر حیدری شهردار سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار بازی دراز عنوان کرد: نسبت به مشکل پیش رو واقف و درصدد حل آن هستیم و با تمام توان آماده خدمت رسانی بوده اما با توجه به افزایش روزافزون تعداد خودروها و تردد ماشین های سنگین در خیابان های شهرستان روز به روز مشکل ترافیک و ایجاد هرج و مرج جدی‌تر می‌شود.  

وی با اشاره به اینکه شهرداری برای احداث پارکینگ پیگیر بوده، افزود: به منظور ایجاد آرامش و زیباسازی شهرستان احداث پارکینگ عمومی برای خودروهای سبک و سنگین در برنامه ریزی شهری مدنظر قرار گرفته است اما متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت موجود و کافی برای احداث پارکینگ در شهرستان اجرای این طرح با تاخیر روبرو است.

 شهردار سرپلذهاب افزود: احداث پارکینگ عمومی مکرراً در جلسه شورای ترافیک مطرح و پیگیری خواهد شد و در اسرع وقت با رفع موانع موجود در این راستا اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها