سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 406339 09:51 - 1399/12/18

دادستان کرمانشاه مطرح کرد:

حمایت دستگاه قضایی کرمانشاه از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو

حمایت دستگاه قضایی کرمانشاه از طرح برخورد با کشف حجاب در خودرو

مرصاد نیوز: دادستان کرمانشاه گفت: باتوجه به اینکه قانونگذار عدم رعایت حدود حجاب اسلامی و کشف حجاب در خودرو را موجب جریمه و مجازات می داند، بنابراین اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از روابط عمومی دادسرای کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه خودرو حریم شخصی نیست، اظهار کرد: کشف حجاب و عادی سازی بی حجابی در جامعه اقدامی خلاف ارزش ها و هنجارهای جامعه و خلاف قانون است.

وی به اجرای طرح مقابله با کشف حجاب در خودرو نیز اشاره ای داشت و گفت: باتوجه به اینکه قانونگذار عدم رعایت حدود حجاب اسلامی و کشف حجاب در خودرو را موجب جریمه و مجازات می داند، بنابراین اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی مورد حمایت دستگاه قضایی قرار دارد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: براین اساس، نیروی انتظامی باید به وظایف قانونی خود برای برخورد با ناهنجاری ها عمل کند.

وی ادامه داد: در صورتی که عدم رعایت حجاب و عفاف در یک خودرو برای اولین بار صورت گیرد، پلیس صرفا یک پیام هشدار برای مالک خودرو ارسال می کند.

کرمی اضافه کرد: با تکرار این عمل برای بار دوم توجیه و اخذ تعهد از مالک در دستور کار قرار خواهد گرفت و با تکرار آن برای بار سوم توقیف خودرو را بدنبال دارد.

مدعی العموم افزود: اگر این عمل برای بار چهارم تکرار شود، علاوه بر توقیف خودرو، مالک با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه دستگاه های حوزه فرهنگ برای کاهش نرخ بی حجابی باید پای کار باشند، گفت: در کنار برخورد قانونی باید اقدامات فرهنگی نیز در دستور کار قرار گیرد.

دادستان کرمانشاه در پایان علت اصلی اجرای طرح صیانت از عفاف و حجاب در خودروها را حفظ نظم جامعه و رعایت نظم عمومی اعلام کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها