سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 408986 11:40 - 1400/02/25

رمان «زن ستمدیدە» روانه بازار نشر شد

رمان «زن ستمدیدە» روانه بازار نشر شد

مرصاد نیوز: سومین اثر منوچهر رستمی تحت عنوان " زن ستمدیدە" روانە بازار نشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، منوچهر رستمی در گفتگو با خبرنگار هزارماسوله اظهار داشت: رمان "زن ستمدیده" از آن دست رمانهایی است که هر انسانی و بویژه هر زنی، حداقل یکبار در زندگیش باید آن را بخواند. سرگذشت یک زن کرد به نام "فاطمه "که در کردستان عراق و در یکی از روستاهای نزدیک به شهر سلیمانیه زندگی می کند. زنی که اسیر جامعه ای مرد سالار  شده و در این جامعه، خشونت علیه زنان به یک اپیدمی مبدل گشته و قوانین موجود نیز ضعیف تر آز آن هستند که یک زن بتواند حق خود را مطالبه بکند.

مترجم رمان “زن ستمدیده” افزود: زن کردی که مطابق رسومات آن زمان، با خانواده شوهر خود در یک خانه زندگی می کنند. زندگی با مادر شوهر و خواهر شوهر چنان عرصه را بر فاطمه تنگ کرده است که  به ناچار پا را از خطوط قرمز خانواده فراتر نهاده و علی رغم آنکه عاشقانه زندگیش را دوست دارد اما وارد محدوده ی ورود ممنوع شده و در نهایت با مکر و حیله مادر شوهر سر از بیمارستان در می آورد.....

وی گفت: موضوع اصلی رمان "زن ستمدیده " خشونت علیه زنان است. خشونتی که بعضا به قتل های ناموسی هم ختم می گردد.

رستمی ادامه داد: نویسنده این رمان خانم "مارینا کرر دانکوس" متولد نهم اکتبر 1962 پاریس است. رمان نویس، روزنامه نگار، پزشک، مفسر و مجری شبکه سلامت فرانسه است. از او رمان دیگری تحت عنوان " زنی میان دو دنیا" نیز منتشر شده است. 

گفتنی است مترجم این رمان جذاب، آقای منوچهر رستمی اهل نودشه و مقیم سنندج می باشد. ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد مترجمی زبان فرانسه است. از نامبرده قبلا دو اثر به چاپ رسیده است. رمان" فراتر از فراموشی" و رمان "خون بس".

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها