سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 409124 11:16 - 1400/02/29

گزارش؛

کتاب نیمه تمام بازسازی ساختمان کتابخانه های عمومی سرپلذهاب/ انتظار کی به سر میرسد؟

کتاب نیمه تمام بازسازی ساختمان کتابخانه های عمومی سرپلذهاب/ انتظار کی به سر میرسد؟

مرصاد نیوز: بازسازی ساختمان کتابخانه های عمومی شهرستان سرپلذهاب پس از زلزله سال 96 هنوز به صورت نیمه کاره رها شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز، ساختمان کتابخانه های عمومی شهرستان سرپلذهاب در زلزله مهیب سال ۹۶ تخریب شد و این حادثه سالهاست تیتر خبری رسانه های محلی و دغدغه فعالان کتاب و کتابخوانی این شهرستان است.

در بازدید مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی از روند بازسازی ساختمان کتابخانه های عمومی سرپلذهاب قول های پیگیری، تخصیص بودجه و مساعدت داده شده اما متاسفانه پیشرفت فیزیکی بازسازی این‌ پروژه ها، لاک پشتی حرکت کرده و بصورت نیمه کاره رها شده است.

کمری یکی از فعالان حوزه فرهنگی شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با بازی دراز اظهار داشت: در شرایطی که شور و نشاط فضای کتابخانه ها تاب و توانی ندارد دیگر ذوقی برای اهل مطالعه نمانده است، کتاب ها به دست فراموشی سپرده شده اند و یک پدیده نگران کننده است که پس از گذشت قریب به چهار سال از زلزله، سایه سنگین آواره ها بر اهل فرهنگ و هنر سنگینی می کند.

وی گفت: مطالعه اهرمی محکم برای پیشرفت و توسعه جامعه است، دانش افزایی، آگاهی نسبت به مسائل روز در گرو مسئله کتابخوانی است لذا باید مسئولین برای ایجاد زیر ساخت های لازم تلاش کنند و اینقدر تلاش خود را منوط به قول دادن نکنند و در عمل پیگیری های خود را نشان دهند.

 با تخصیص بودجه، روند بازسازی کتابخانه ها از سر گرفته شود

در ادامه این گزارش نورالدین فرزادی پور در گفتگو با بازی دراز اظهار داشت: ریشه بسیاری از ناموفقیت ها در امورات مختلف جامعه، میزان نادانی است به همین جهت کتاب و کتابخوانی فرصت و ظرفیت بسیار مناسبی را به وجود می آورد که ما بتوانیم هم روی فرهنگ و هم روی اصلاح رفتار کار کنیم.

فرماندار سرپلذهاب افزود: قطعا با این روند با دانایی بیشتر و ترویج دانایی بیشتر بین جامعه، شرایط بهبود زندگی مردم را فراهم کنیم پس بنابراین به همین جهت انجمن کتابخانه های عمومی یکی از ظرفیت هایی است که به ما کمک کند که در این جهت قدم برداریم.

وی در ادامه خواستار پیگیری مشکلات حوزه کتابخانه های شهرستان از مسئولین استانی شد که با تخصیص بودجه، روند بازسازی کتابخانه ها از سر گرفته شود.


استانداری اعتبار تکمیل دو کتابخانه تخریبی سرپلذهاب را تأمین کند

معصومه خوانسار در ادامه گفتگو با خبرنگار بازی دراز بیان کرد: احداث بنا و ایجاد زیرساخت مناسب برای انجمن کتابخانه‌های عمومی و فعالیت های کتاب و کتابخوانی امری مهم است که در این شهرستان مستلزم توجه است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: دو کتابخانه فعلی در شهرستان سرپلذهاب بر اثر زلزله تخریب شدند و بخشی از این کتابخانه ها ساخته شده و بخشی نیاز به بودجه و  تکمیل پروژه است و امروز تقاضاها و اصرار فعالانه کتاب و کتابخوانی و مسئولین بر این بوده که اداره کل کتابخانه های عمومی استان پیگیری لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: از این رو از استاندار و معاونت امور عمرانی استان کرمانشاه تقاضا این هست که به لحاظ امنیت جایگاه کتاب و کتابخانه عنایت خاصی را در خصوص تامین اعتبار برای تکمیل این دوتا واحد کتابخانه در شهرستان داشته باشند که امید است با داشتن زیرساخت مناسب به سمت تحقق اهداف و مصوبات جلسات  پیش ببریم.

خوانسار یادآور شد: منابع و تجهیزات کتابخانه عمومی علامه امینی در شهرستان در واحد استیجاری می باشد و همچنین کتابخانه عمومی انقلاب در روستای ترکویس در ساختمان کتابخانه به فعالیت عادی خود ادامه می دهد.

لازم‌ به ذکر است در مجموع سه کتابخانه شهرستان سرپلذهاب زمینی در حدود ۵هزار و ۵۵۰ مترمربع و حدود 1055 متر زیربنا را به خود اختصاص داده اند.

در این کتابخانه ها حدود ۵۵هزار و ۵۵۰ نسخه کتاب، اشتراک بالغ بر 105 عنوان مجله، حدود ۵۵۰ نسخه منابع دیداری شنیداری در موضوعات مختلف، وجود داشت.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها