سرویس: سیاسی کد خبر: 410422 10:33 - 1400/04/03

در گفتگوی مرصاد با یک کارشناس مسائل بین‌الملل مطرح شد؛

تحلیلی از مشارکت خوب مردم در انتخابات 1400

تحلیلی از مشارکت خوب مردم در انتخابات 1400

مرصاد نیوز: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: مردم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب با وجود کاستی‌های موجود در کشور در حوزه اقتصاد و همچنین با وجود موانع دیگر پیروی کردند و شاهد حضور و مشارکت قابل قبولی از سوی مردم حتی به دنبال شیوع کرونا بودیم.

حنیف غفاری در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: از ماه‌ها قبل، انتخابات ریاست جمهوری ایران در بازی طراحی شده از سوی رسانه‌های غربی به موضوع و بستری برای ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت تبدیل شده بود.

این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: نه تنها سیاستمداران غربی بلکه رسانه‌های وابسته به آن ها و رسانه های ضد انقلاب، هم افزایی گسترده ای ترتیب داده بودند با این هدف که مشارکت اندک در انتخابات ریاست جمهوری در ایران را به بهانه و دستمایه ای برای تضعیف نظام و رابطه نظام و ملت تبدیل کنند.

غفاری گفت: با این حال مردم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب با وجود کاستی‌های موجود در کشور در حوزه اقتصاد و همچنین با وجود موانع دیگر پیروی کردند و شاهد حضور و مشارکت قابل قبولی از سوی مردم حتی به دنبال شیوع کرونا بودیم.

وی عنوان کرد: این مسائل نشان داد همه ملت ایران به ویژه افرادی که در انتخابات فارغ از هر جریان و جناحی رای دادند عملاً این مسئله را مد نظر قرار دادند که مرزبندی با دشمن به چه معناست و توطئه دشمنان را چگونه باید خنثی کنند.

غفاری تصریح کرد: طی چند روز اخیر بسیاری از تحلیلگران و افرادی که حتی قبل از انتخابات مشارکت حداقلی و زیر ۳۰ درصدی را در رسانه های خارجی پیش بینی کرده بودند اذعان داشتند این انتخابات نه تنها نتوانست به آوردگاه و نقطه‌ای برای تضعیف نظام و ملت ایران تبدیل شود بلکه به نقطه پیوست و همبستگی در کشور مبدل شد.

وی افزود: از طرفی برخوردی که پس از انتخابات از سوی کاندیداها وجود داشت و صحبتهای متینی که رئیس جمهور منتخب ایران در خصوص رفع مشکلات، مبارزه با فساد، ایجاد اتحاد و همبستگی در کشور انجام داد همگی سبب شد از این آوردگاه به مثابه یک فرصت در حیات نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران استفاده کنیم.

غفاری خاطرنشان کرد: امیدواریم این روند رو به جلو طی ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو ادامه یابد و بتوان با همین رصد آگاهانه و هوشمندانه توطئه‌های دشمنان را در عرصه های تبلیغاتی و رسانه‌ای خنثی کرد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها