سرویس: فرهنگ و هنر کد خبر: 410540 09:38 - 1400/04/06

مدیر یک انتشارات در کرمانشاه:

امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند

امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند

مرصاد نیوز: مدیر انتشارات "سرانه" در کرمانشاه گفت: امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند و سیستم و سازماندهی طوری صورت بگیرد که این افراد بتوانند مدیریت لازم را بر حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند.

مهرداد مرادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: تمام مدیران و وزیرانی که در دولت یازدهم و دوازدهم در راس کار قرار گرفتند از نظر ما کارشناس و کاربلد هستند اما متاسفانه انتظارات اصحاب فرهنگ و هنر را برآورده نکردند.

مدیر انتشارات "سرانه" در کرمانشاه افزود: علت آن این است که اگر چه آنها کاربلد هستند اما سیستم و ساختار دولتی این اجازه را به آنها نمی دهد که آنچه را ما انتظار داریم‌پیاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: انتظار ما از رئیس جمهور منتخب و مدیران کلی که قرار است انتخاب کند این است که به صورت کلی بر اصحاب هنر و فعالیت آنها مدیریت دقیق صورت بگیرد.

مرادی گفت: ما انتظار داریم فعالیت ها مدیریت شود یعنی با برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج امکانات، هدایت و کنترل، اسباب ایجاد انگیزه در اصحاب فرهنگ و هنر فراهم شود.

وی بیان داشت: بر تمام کسانی که در کرمانشاه کارهای هنری‌، ادبی و فرهنگی انجام می دهند هدایت و رهبری کلی صورت نمی گیرد و افراد به صورت پراکنده مشغول فعالیت هستند.

این مترجم و ناشر اظهار داشت: اگرچه از سوی اداره ارشاد و وزارت کشور این اقدامات کنترل می شود و حتی گاهی انگیزه ایجاد می شود اما انتظار ما این است در روزگاری که تکنولوژی و علم با سرعت در حال پیشرفت است فرهنگ و هنر با مدیریت علمی و صحیح صورت بگیرد.

وی افزود: هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر باید شناسایی و طبقه بندی شوند و برای آنها هدفگذاری صورت بگیرد تا در کانال خاص خود به فعالیت بپردازند و نتایج پس از ارزیابی به مردم ارائه شود و اگر آسیبی بر آن‌مترتب است درصدد رفع آن برآیند.

مرادی خاطر نشان کرد: همانطور که یک خودرو بدون بیمه حق تردد ندارد و پایان کار یک ساختمان در صورت تایید مهندس عمران قابل ارائه است ما نیز انتظار داریم با وضع قوانین و مقرراتی اصحاب فرهنگ و هنر برای ارتقاء آگاهی و دانش مردم ملزم به فعالیت شوند.

وی گفت: چرا باید برای جلوگیری از خسارت مالی بیمه الزامی باشد اما برای کتاب نخواندن و انجام ندادن کارهای هنری چنین مقررات و قوانینی وضع نمی شود.

مرادی بیان داشت: از دولت آینده انتظار داریم فرهنگ و هنر به خوبی مدیریت شود و قوانین و مقرراتی وضع شود تا مردم به اجبار وارد عرصه هنری شوند چرا که بدون شک نداشتن آگاهی و بصیرت در بین جامعه خسارتی بالاتر از خسارت‌های مالی دارد.

وی افزود: امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند و سیستم و سازماندهی طوری صورت بگیرد که این افراد بتوانند مدیریت لازم را بر حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها