سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 410732 11:03 - 1400/04/10

اجاره نشینی در کرمانشاه خوش نشینی نیست / وقتی اجاره بهای بالا قوز بالای قوز می شود

اجاره نشینی در کرمانشاه خوش نشینی نیست / وقتی اجاره بهای بالا قوز بالای قوز می شود

مرصاد نیوز: اجاره نشینی در صورتی که اجاره بها بالا رود و خارج از توان افراد شود به یک‌ معضل جدی تبدیل می شود که باید برای آن فکری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مسکن یکی از مهم ترین نیازهای بشر است که تامین آن بایستی مورد توجه دولت ها قرار بگیرد.

حالت ایده آل این است که افراد مالک مسکنی باشند که در آن زندگی می کنند اما گاهی به دلایل اقتصادی و ... جمع قابل توجهی از جامعه اجاره نشین می شوند.

اجاره نشینی در صورتی که اجاره بها بالا رود و خارج از توان افراد شود به یک‌ معضل جدی تبدیل می شود که باید برای آن فکری کرد.

۴۰ درصد جمعیت ما مستأجر هستند

اسماعیل حسین زهی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: در جلسه ای با معاون وزیر راه و شهرسازی به طور مفصل درباره دغدغه‌های مستاجرین بحث شد.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین ستاد مقابله با کرونا که از نظر قانونی اذن دارد آماری به نفع مستاجر ارائه کرد برهمین مبنا اگر صاحب خانه ها از  مصوبات حداکثر افزایش کرایه مسکن استنکاف کنند موضوع به شورای حل اختلاف ارجاع می يابد.

حسین زهی با بیان اينکه با جدیت پیگیر این مسئله هستیم، گفت: بر اساس مصوبات در کلان شهرها ۲۰ درصد و در دیگر شهرها ۱۵ درصد نرخ کرایه مسکن افزایش می یابد.

 

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامي از ارجاع طرح تولید مسکن به شورای نگهبان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که طرح مذکور به تصویب برسد.

حسین زهی گفت: همچنین دولت سال گذشته طرح مسکن ملی را آغاز کرد تا سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکن در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه موضوع مسکن به تقاضا بستگی دارد، افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد جمعیت ما مستأجر هستند.

قیمت اجاره های مسکن سرسام آور است

بابک مرادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهارداشت: متاسفانه با وجود مشکلات معیشتی مستاجران، مالکین به مصوبه حداکثر افزایش ۲۰ درصدی کرایه ها تمکین نمی کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه در کنار مستاجرین هستیم و تلاش خود را خواهیم کرد، افزود: ۸۰ درصد مالکین به این مصوبه توجهی نمی کنند.

مرادی گفت: تا ابتدای مردادماه بیش از ۹۰ درصد نقل و انتقالات انجام خواهد شد.

 

وی عنوان کرد: به منظور ابلاغ مصوبه افزایش ۲۰ درصدی کرایه های مسکن، موضوع را به همه دفاتر مشاورین املاک اطلاع رسانی کردیم با وجود گوشزد آنها مالکین تمکین نمی‌کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه تصریح کرد: قیمت اجاره های مسکن سرسام آور است زیرا قیمت مسکن افزایش یافته است.

مرادی گفت: متاسفانه شاهد نرخ گذاری های سلیقه ای توسط مالکین مسکن در فضای مجازی هستیم.

وی در مطالبه از رئیس جمهور منتخب مردم خاطرنشان کرد: علاوه بر توجه به معیشت مردم، با توجه به معضل کمبود مسکن پیگیری موضوع مسکن بزرگترین مطالبه ما از رئیس دولت است.

مرادی با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر آن گونه که باید مسکن ساخته نشده، افزود: اگر عرضه و تقاضا در حوزه مسکن با یکدیگر تناسب داشته باشد قیمت ها این گونه صعودی نبود.

ویرایش مطلب #410732

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها