سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 410735 10:10 - 1400/04/10

فرماندار اسلام آباد غرب خبر داد:

بازشماری ۷۲ شعبه انتخاباتی شورای شهر اسلام آبادغرب

بازشماری ۷۲ شعبه انتخاباتی شورای شهر اسلام آبادغرب

مرصاد نیوز: فرماندار اسلام آباد غرب گفت: با هدف شفافیت بهتر آرا،۷۲ شعبه انتخاباتی شورای شهر اسلام آباد غرب، مورد باز شماری قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، جهانبخش حیدری در گفتگو با اسلام آبادخبر، ضمن قدردانی از حضور گرم و ارزشمند مردم انقلابی شهرستان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی و آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور منتخب با بیان مطلب فوق ابراز داشت: پس از پایان برگزاری انتخابات و دریافت شکایات شاکیان، بوسیله هیات اجرایی و با حضورهیات های نظارات و بازرسی شوراهای شهرستان و با هدف پاسخگویی و جلوگیری از تضیع حقوق کاندیداهای محترم و نیز شفاف سازی میزان آرا آنها، ۷۲ صندوق رای شهر اسلام آبادغرب مورد باز شماری و بررسی دقیق قرار گرفت که در نتیجه، جای نفر هفتم از اعضای اصلی با یکی از افراد علی البدل تغییر پیدا کرد.

فرماندار اسلام آبادغرب افزود: این باز شماری که با حضور جمعی از کاندیداهای محترم انجام شد در فرجه زمانی پیش بینی شده در قانون بوسیله هیات اجرایی و با نظارت هیات نظارت شهرستان انجام گرفت که در نتیجه گزارش پایان کار و فعالیت هیات اجرایی جهت اقدامات قانونی بعدی  بعد از پایان ۵ روز به هیات محترم نظارت شوراهای شهرستان ارسال شد.

وی اضافه نمود: صیانت از آرا مردم جز وظائف هیاتهای محترم اجرایی ؛ نظارت ، بازرسی و کلیه دست اندرکاران انتخابات بوده و اهتمام به باز شماری تمامی صندوق های رای در راستای این صیانت انجام پذیرفته است که نتیجه این شفاف سازی صریح و روشن بیان شده است.

حیدری افزود: در جریان بازشماری صندوق ها با حساسیت و دقت نظر هرچه بیشتر، اعضای هیات های سه گانه آرا صحیح ماخوذه متعلق به هر کدام از کاندیدها به نام آنها ثبت و ضبط کردند و کاندیداهای محترمی که در محل بازشماری حضور داشتند در جریان آن قرار گرفتند.

فرماندر اسلام آبادغرب اظهار داشت: هیات محترم نظارت شوراهای شهرستان پس از ۵ روز بررسی، نتیجه کار خود را مبنی بر تایید صحت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای اسلام آبادغرب و حمیل را به فرمانداری اعلام و فرمانداری به موجب قانون و بر اساس فرم های مربوطه نتیجه آنرا برای اطلاع عموم آگهی کرده است.

وی گفت: اگر چنانچه اشخاصی که در این زمینه اعتراض دارند میتوانند اعتراضات خود را طی دو روز از تاریخ انتشار آگهی ها به هیات عالی محترم نظارت استان اعلام دارند و این هیات ( نظارت استان) طی ۱۵ روز به شکایات دریافتی رسیدگی و نتیجه رسیدگی خود را به شهرستان اعلام خواهد داشت.

 

 

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها