سرویس: اجتماعی کد خبر: 411147 20:11 - 1400/04/20

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

سرعت انتقال ویروس جدید بالاتر است/ هیچ شهرستان آبی از نظر شیوع کرونا در سطح استان وجود ندارد

سرعت انتقال ویروس جدید بالاتر است/ هیچ شهرستان آبی از نظر شیوع کرونا در سطح استان وجود ندارد

مرصاد نیوز: معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در ویروس جدید سرعت انتقال بالاتر است به گونه ای که ۴۸ ساعت پس از تماس با فرد مبتلا علائم بروز کرده و معمولاً همه اعضای خانواده را درگیر می‌کند.

سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: طی هفته اخیر شمار موارد بستری و سرپایی رو به افزایش است و موج پنجم کرونا در سطح کشور و به تبع آن در استان کرمانشاه آغاز شده است.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اينکه شیوع موج پنجم در استان کرمانشاه قدری با تاخیر آغاز شد، افزود: ضروری است که مردم پروتکل های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

شاه آبادی گفت: در حال حاضر شهرستان گیلانغرب در وضعیت قرمز قرار دارد، همچنین ۱۰ شهرستان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان با موقعیت زرد هستند و هیچ شهرستان آبی از نظر شیوع کرونا در سطح استان وجود ندارد.

وی عنوان کرد: سرعت و شدت انتقال این ویروس قالب جهش یافته بیشتر و دوره پنهان آن کمتر است اما در ویروس چینی کرونا امکان داشت که بیماری تا ۱۴ روز دوره پنهان داشته باشد و در یک خانواده یک یا دو نفر مبتلا شوند.

معاون فنی معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در ویروس جدید سرعت انتقال بالاتر است به گونه ای که ۴۸ ساعت پس از تماس با فرد مبتلا علائم بروز کرده و معمولاً همه اعضای خانواده را درگیر می‌کند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها