سرویس: سیاسی کد خبر: 412414 00:02 - 1400/05/23

در گفتگو با مرصاد مطرح شد؛

نظر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص کابینه آیت الله رئیسی / در مجموع خوب است

نظر عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص کابینه آیت الله رئیسی / در مجموع خوب است

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص کابینه پیشنهادی آیت الله رئیسی گفت: در مجموع خوب است.

 شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز ، اظهار داشت: کابینه ای که آقای رئیسی معرفی کرده به طور متوسط در مجموع خوب است و افراد با تجربه هستند به جز سه یا چهار نفر از وزرای پیشنهادی که سابقه کار اجرایی و مدیریتی ندارند و از این جهت دوران آزمون و خطا هم گذشته است.

وی افزود: منظور این نیست افرادی که حتما از قبل وزیر بوده اند  دوباره وزیر شوند بلکه فردی که می خواهد وزیر شود باید در همان سازمان تجربه مناسبی داشته باشد.

حیدری تصریح کرد: برخی از وزرای پیشنهادی تجربه کاری و تخصص مناسب دارند اما برخی این گونه نیستند از این جهت این کابینه متوسط است و خیلی قوی نیست.

وی عنوان کرد: امیدوارم هرچه زودتر این کابینه شکل بگیرد زیرا اکنون خلا مدیریتی وجود دارد و این آسیب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگرچه می خواهیم کابینه زودتر شکل بگیرد اما مجلس هم بنا ندارد به هر فردی که معرفی شده رای دهد بلکه می‌خواهد به صورت تخصصی ورود کند و از افرادی که واقعا تجربه، توان و برنامه عملیاتی و نه نوشتاری دارند، حمایت کند و کارشناسی به موضوع ورود کند.

حیدری خاطرنشان کرد: امیدواریم این کابینه در یک فرآیند منطقی و تعاملی هرچه زودتر شکل بگیرد اما نظر نماینده ها این است که بدون تعارف سعی کنند کابینه ای توانمند تصویب کنند زیرا بازخور این کابینه برای همه مملکت و کشور خواهد بود.

وی افزود: اگر فردی از وزرای پیشنهادی قوی باشد نمایندگان هم حمایت و کمک می‌کنند اما اگر فرد ضعیف باشد به انتخاب نمایندگان برمی گردد که از طرف ملت رای می دهند.

حیدری تصریح کرد: در مجموع کابینه خوبی است اما چندان قوی نیست اگرچه برخی از وزرای پیشنهادی پیشینه مدیریتی قوی ندارند اما شماری از وزرا نظیر وزیر اطلاعات، کشور، امور خارجه و ارتباطات که در حوزه تخصصی کمیسیون امنیت ملی قرار دارند، سابقه خوبی دارند و از بقیه هم شناخت پیدا می‌کنیم.

وی افزود: در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بیشترین بحث مطرح می شود و در صحن هم قرار است با نگاه کمیسیون که یک نگاه تخصصی محور است وزرای مربوط به کمیسیون های تخصصی معرفی شوند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها