سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 412689 12:56 - 1400/05/30

استاندار کرمانشاه مطرح کرد:

سرمایه گذاری ۷۳ هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال در بخش نفت و گاز

سرمایه گذاری ۷۳ هزار میلیاردی برای ایجاد اشتغال در بخش نفت و گاز

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه در خصوص تفاهم نامه طرح های توسعه نفت و گاز پتروشیمی در استان کرمانشاه از سرمایه گذاری 73 هزار میلیاردی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، هوشنگ بازوند امروز شنبه در جلسه بررسی آموزش نیروی انسانی مورد نیاز طرح های جدید سرمایه گذاری با حضور رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور، اظهار راشت: این تفاهم نامه بر اساس سند طرح های توسعه نفت و گاز پتروشیمی در استان کرمانشاه است.

استاندار کرمانشاه از اختصاص ۴۷ میلیارد تومان برای آموزش نیروی متخصص در این زمینه خبر داد و بیان داشت: با همکاری سازمان فنی و حرفه ای تفاهم نامه ای برای تامین زیرساخت های آموزشی منعقد شد و آموزش نیروی متخصص همزمان با آغاز عملیات اجرایی پروژه ها برای نیروهای بومی شروع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در این سندی که ۱۵ طرح اجرایی برای توسعه میادین نفت و گاز و احداث صنایع پایین دستی و بالادستی را در خود جای می دهد رقمی معادل ۷۳ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.

بازوند گفت: دو پروژه پتروشیمی اسلام آبادغرب با سرعت بالا و طرح احداث واحد متیل آمین شهرستان سنقر آغاز شده است و مابقی هم در حال پیگیری هستند.

وی در خصوص خبری که در فضای مجازی مبنی بر تعلق این سند به استان ایلام گفت: این اخبار سندیت ندارد و کل منابعی که برای این سند تهیه شده در جغرافیای استان کرمانشاه و هیچ ارتباطی با سایر استان‌ها ندارد و حدود یکسال و نیم مطالعه بر آن صورت گرفته است.

بازوند بیان داشت: با توجه به اهمیت این طرح باید از محل کمک های فنی اعتباری بتوانیم مبلغی را امسال برای این موضوع قرار دهیم چرا که نمی شود به راحتی از کنار یک سند ۷۳ هزار میلیارد تومانی بگذریم و اگر سرمایه گذاری می خواهد صورت بگیرد از استان‌های همجوار نیرو بگیرند و بگویند نیروی متخصص در استان کرمانشاه نیست و لذا از تدبیرهای ما این است که این موضوع در استان حل و فصل شود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها