سرویس: اجتماعی کد خبر: 413190 09:43 - 1400/06/15

پیگیری یک گزارش مردمی در کرمانشاه؛

آیا بیمار مبتلا به کرونا در کنار بیماران دیگر بستری می شود؟

آیا بیمار مبتلا به کرونا در کنار بیماران دیگر بستری می شود؟

مرصاد نیوز: با شیوع بیش از پیش کرونا و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی زنگ خطر در کرمانشاه به صدا در آمده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در پیک پنجم شیوع کرونا بنا به اعلام نظر پزشکان، سرعت انتقال و شدت بیماری بسیار بالا است و روز به روز بر شمار موارد ابتلا و فوتی های کرونایی افزوده می شود.

با تاختن ویروس کرونا و تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی با توجه به ضرورت ارائه خدمات به بیماران کرونایی، هرچند که کادر درمان برای جداسازی بیماران مبتلا به کرونا در تلاش هستند اما ممکن است مواردی از بستری شدن بیماران کرونایی و غیر کرونایی حداقل تا زمان مثبت شدن تست بیماران مشکوک مشاهده شود.

این مسئله ای است که می تواند بر میزان ابتلاها بیفزاید بر همین اساس نیاز است تا مسئولان بخش درمان بصورت ویژه به آن توجه کنند. 

از سوی دیگر تعدادی از همشهریان طی روزهای اخیر مواردی از بستری شدن بیماران کرونایی را در کنار بیماران غیر کرونایی در بیمارستان محمد کرمانشاهی گزارش داده اند که برای روشن شدن موضوع با متولیان امر به گفتگو پرداختیم.

تمهیدات لازم برای  اختصاص فضای اورژانس بیمارستان به بیماران غیر کرونایی اندیشیده شد

فریبا ویسی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: شماری از بیماران با تشخیص قطعی کرونا به بیمارستان مراجعه می کنند و دارای شاخص هایی هستند که بر همین مبنا در بخش اختصاصی کرونا بستری می شوند.

رئیس بیمارستان محمد کرمانشاهی گفت: بخش اختصاصی بیماران کرونایی پرسنل و ورودی مجزایی دارد.

ویسی تصریح کرد: همچنین افرادی که در ابتدا علائم کرونا را ندارند در بخش دیگری بستری خواهند شد اما اگر در حین بستری شدن مشکوک به کرونا باشند در داخل بیمارستان از آنها تست گرفته خواهد شد و در بازه زمانی صبح تا ظهر تعیین تکلیف می شوند.

وی عنوان کرد: در صورتی که تست افراد مشکوک به کرونا مثبت شود بلافاصله در بخش اختصاصی کرونا بستری خواهند شد.

رئیس بیمارستان محمد کرمانشاهی با بیان اينکه ییماران غیر کرونایی و کرونایی در کنار هم بستری نخواهند شد، گفت: اخلاق حرفه ای و ضرورت حفظ امنیت بیماران مانع از قرار دادن بیمارقطعی کووید و غیر کووید در کنار هم می‌شود.

ویسی با تاکید بر اینکه منفی بودن تست به معنای نبودن بیماری نیست، خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود اینکه به کرات اعلام می کنیم ملاقات ممنوع است مردم مراجعه می کنند و در این میان پرسنل و نگهبان را مورد اعتراض و گاها ضرب و شتم قرار می دهند.

وی افزود: حتی دیده می‌شود مادران، بیمار مبتلا به کرونا را از بخش خارج می کنند و به عنوان دلتنگی در محوطه بیمارستان به ملاقات سایر  اعضای خانواده می برند و در برابر اعتراض، کادر درمان و نگهبانی را مورد هجمه روحی و جسمی قرار می دهند.

ویسی تصریح کرد: با توجه به پیک پنجم کرونا و سیر صعودی تعداد موارد بستری تمهیدات لازم برای  اختصاص فضای اورژانس بیمارستان به بیماران غیر کرونایی اندیشیده شده است تا هیچ گونه ارتباطی با بیماران کرونایی نداشته باشند.

رئیس بیمارستان محمد کرمانشاهی گفت: در کمیته های ایمنی و بحران بیمارستان  موارد مربوطه به منظور  حفظ ایمنی بیماران غیر کرونایی و سرویس مناسب درمانی به همه بیماران از جمله کودکان مبتلا به کووید برنامه ریزی و نظارت به عمل می‌آید. 

ویسی خاطرنشان کرد: انشاالله همشهریان عزیز با رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه پوشیدن ماسک و عدم حضور در تجمعات، مدافعان سلامت را در ادامه مبارزه با ویروس کرونا یاری کنند.

بیمارستان محمد کرمانشاهی با حداکثر ظرفیت در حال خدمت‌ رسانی است

بهمن روشنی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل اینکه میزان شیوع بیماری کووید ۱۹ بسیار بالا است و ظرفیت اکثر بیمارستان‌ها به بیماران کرونایی اختصاص یافته، با پیگیری‌های صورت گرفته و همکاری بخش درمان نیروی انتظامی،  یک بخش جداگانه جهت بیماری‌های داخلی اختصاص یافت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: کادر درمان در حوزه‌های صف و ستادی به صورت مستمر در حال ارائه خدمات به بیماران بوده و با توجه به شرایط کرونایی در اغلب مراکز درمانی به درمان این بیماران مشغول هستند.

روشنی خاطرنشان کرد: بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با ظرفیت ۵۵ تخت بستری و تخت‌های ویژه جهت درمان کودکان مبتلا به کووید بوده که با حداکثر ظرفیت و توان در حال خدمت‌رسانی است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها